Mam kupić oryginalny czy nieoryginalny toner?

30. 6. 2016

30. czerwca 2016, 11:44 | Opłaca się oszczędzać na tonerach? I ile może Cię kosztować takie oszczędzanie? Wyjaśnimy różnice pomiędzy nieoryginalnymi (regenerowanymi, kompatybilnymi) a oryginalnymi tonerami i dzięki temu będziemy lepiej orientować się w ofercie.

Co to jest oryginalny a nieoryginalny toner?

Oryginalne tonery pochodzą bezpośrednio od producentów drukarek i kopiarek. W większości zaliczane do towarów, za które klienci nie chcą płacić za wiele. Właśnie dzięki temu na rynku znajdziemy wiele innych towarów - to zarówno azjatyckie alternatywy, które kompatybilne z drukarkami, lub tańsze regenerowane (ponownie napełniane) oryginalne kasety.

Oryginalne kasety (tonery) mają minimalną podatność na psucie się. Możesz być pewny, że do swojej drukarki kupujesz to co najlepsze. Z drugiej strony licz się jednak z tym, że w porównaniu z nieoryginalnymi tonerami dopłacasz, nierzadko nawet do 400 % ceny.

Nieoryginalne tonery dzielą się na regenerowane/zamienniki (ponownie napełniane oryginały - w naszym sklepie internetowym oznaczane jako kompatybilne wkłady TonerPartner) i kompatybilne (alternatywne/ azjatyckie) tonery (w naszym sklepie internetowym oznaczane jako kompatybilne wkłady TonerPartner Economy). Cena takich tonerów jest wielokrotnie niższa. Może się jednak zdarzyć, że nie będziesz zadowolony z ich jakości. U nas nie musisz się tego bać, ponieważ mamy kilka certyfikatów i to w 100 % opatentowane, testowane i nieszkodliwe dla zdrowia produkty.

Regenerowane kasety - jakość oryginału, do użytku po raz drugi (kompatybilne kasety TonerPartner)

Wyrzucić toner nie jest taką prostą sprawą. Do produkcji jednej kasety (pojemnika, w którym znajduje się proszek do drukowania) zużywa się 5 litrów ropy. Dodatkowo toner jest zaliczany do odpadów, których nie utylizuje się łatwo. I właśnie dlatego (oraz z powodu oszczędności finansowych) oryginalne tonery zbierane i ponownie napełniane (poddawane recyclingowi, regenerowane), w wyniku czego powstaje nieoryginalny regenerowany toner/zamiennik - kompatybilny toner TonerPartner.

Używany korpus tonera jest ponownie napełniany proszkiem i zabezpieczany. Następnie jest on dokładnie testowany (poprzez wydrukowanie kilku stron i skontrolowanie czystości druku) i ponownie trafia do obiegu. Korpus tonera można napełnić ponownie raz, maksymalnie dwa razy.

Jakość profesjonalnie zregenerowanego tonera powinna być taka sama jak jakość tonera od oryginalnego producenta.

Amatorsko napełniane tonery to nie zwycięstwo

Toner można zregenerować na kilka sposobów. Można cały rozebrać, napełnić proszkiem i wymienić zużyte komponenty lub po prostu wywiercić w korpusie tonera dziurkę i napełnić korpus nowym proszkiem. Jak się z pewnością domyślasz, w przypadku amatorsko napełnianych tonerów w żadnym stopniu nie osiągniesz takiej jakości, jak w przypadku profesjonalnie regenerowanego produktu. Zwykle wydrukują one tylko 25 % obiecywanej ilości stron.

Jeśli kupisz amatorsko napełniany toner, to istnieje również ryzyko, że będzie on zagrożeniem dla Twojej drukarki. Problemowy jest przede wszystkim wyciek proszku, ewentualnie uszkodzenie środowiska wewnętrznego drukarki.

Regenerowane tonery kupuj od sprawdzonych producentów. Kieruj się:

  1. Certyfikatami (firmy dbające o jakość posiadają certyfikaty),
  2. Referencjami (dyskusje w Internecie, opinie klientów, porównywarki),
  3. Otwartością firmy (gdzie ma siedzibę, czy ma zdjęcia firmy itp.)

Nieoryginalne kompatybilne tonery (kompatybilne kasety TonerPartner Economy)

Kompatybilne/alternatywne tonery w większości produkowane w zakładach w Azji. Jeśli planujesz kupić alternatywny toner, bądź ostrożny. Oczywiście możesz kupić towar, który pod względem jakości będzie na wysokim poziomie. Równie dobrze może się jednak zdarzyć, że trafisz na produkty, które wadliwe nie tylko pod względem funkcjonalnym ale również szkodliwe dla zdrowia.

Zakłady w Azji nie muszą podlegać surowej kontroli ani podczas samej pracy, ani pod względem patentów. Przede wszystkim przedsiębiorcy mogą później mieć problemy ze względu na patent produktów, które oferują. Końcowi konsumenci nie ponoszą odpowiedzialności patentowej.

Nie musisz się bać nieoryginalnych produktów. Bądź jednak dociekliwy. Szukaj wysokiej jakości sprzedawcy, który zagwarantuje Ci, że towar ma jasną sytuację pod względem patentu a przede wszystkim jest nieszkodliwy dla zdrowia. W przypadku azjatyckich tonerów rzadko zdarza się, że nie wydrukują obiecywanej liczby stron. Ponadto można je ponownie napełnić a to oznacza o wiele mniej zbędnych odpadów.

TonerPartner sprzedaje również kompatybilne, które w 100 % opatentowane (znajdziesz je w serii TonerPartner Economy).

Podsumowując:

  • Oryginalne tonery to nowe tonery bezpośrednio od producentów.
  • Regenerowane (zamienniki, poddawane recyclingowi) tonery to ponownie napełniane oryginalne tonery. Jeśli kupujesz regenerowany toner, znajdź producenta, któremu ufasz. TonerPartner te regenerowane kasety produkuje bezpośrednio w Czechach i daje Ci gwarancję jakości. Znajdziesz je pod oznaczeniem kompatybilny toner TonerPartner.
  • Kompatybilne (alternatywne) tonery odpowiednie do konkretnego typu drukarki, ale nie od oryginalnego producenta. Często produkowane w azjatyckich zakładach. Jeśli kupujesz alternatywny toner, bądź ostrożny w kwestii patentów i zagrożenia dla zdrowia. TonerPartner sprzedaje tylko te, które w 100% opatentowane i nieszkodliwe dla zdrowia. Znajdziesz je pod oznaczeniem kompatybilny toner TonerPartner Economy.
Bądź jako pierwszy
Najnowsze informacje o nowościach i promocjach bezpośrednio na Twój e-mail.

Transport od 13.90 zł

do paczkomatu

Dostawa w ciągu 48 godzin

Jesteśmy naprawdę szybcy

Masz z nami czas

Możesz zwrócić towar w ciągu 30 dni

Nagrodzimy Cię

Za każdy zakup otrzymasz punkty lojalnościowe