Artykuły

Mężczyzna obrabiający na komputerze zdjęcia wykonane lustrzanką. 5 minut czytania
Najnowszy artykuł

Jak zgrać zdjęcia z telefonu lub aparatu na komputer

18. 1. 2024

Czasy aparatów analogowych już dawno minęły, a wraz z nimi konieczność co jakiś czas wywołać zdjęcia na kliszy. Właśnie to niesie ze sobą pewne negatywy. O ile kiedyś, dzięki aparatom analogowym, mnóstwo zdjęć w formie fizycznej mieliśmy w albumach fotograficznych, dziś preferujemy zdjęcia cyfrowe, które oglądamy przeważnie na wyświetlaczach telefonów komórkowych, komputerów i telewizorów, a rzadko je drukujemy. Pewien problem oczywiście może być również w tym, że nie każdy wie, jak można pobrać zdjęcia z telefonu komórkowego czy aparatu fotograficznego na komputer i dlatego nawet nie próbuje je wydrukować. Tak naprawdę nie jest to nic skomplikowanego ani czasochłonnego, o czym przekonamy się w kolejnych wierszach.

Przeczytaj artykuł
Kartka świąteczna przed dekoracją świąteczną 6 minut czytania

Jak łatwo stworzyć własne kartki świąteczne: wskazówki dotyczące drukarek, oprogramowania, papieru i obrazów

5. 12. 2023

To wręcz niewiarygodne, ale mija kolejny rok i tegoroczne Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a to oznacza tylko jedno – przygotowania do świąt powoli, ale niezawodnie nabierają tempa. Chociaż nie będziemy w stanie pomóc Ci w pieczeniu ciasteczek, kupowaniu prezentów, dekorowaniu domu czy krojeniu karpia, pomożemy Ci przynajmniej stworzyć własną bezpłatną pocztówkę, którą będziesz mógł następnie wysłać swoim bliskim jako kartkę świąteczną. Taka kartka świąteczna ze zdjęcia na pewno sprawi im radość, a to jest najważniejsze.

Przeczytaj cały artykuł »
4 minuty czytania

5% pokrycia strony podczas wydruku, czyli na ile stron starcza toner?

26. 9. 2023

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że Twój nowy toner lub tusz wyczerpał się, zanim udało Ci się wydrukować zaledwie połowę liczby stron deklarowanych przez producenta wkładu przy jego zakupie? Założymy się, że na pewno tak. Jeśli jednak zareagowałeś na tę sytuację, oskarżając producenta wkładu o kłamstwo, najprawdopodobniej postąpiłeś niesłusznie. Określona liczba wydruków z danym tonerem lub tuszem obowiązuje przy pokryciu strony wynoszącym 5% podczas drukowania. I w tym cały problem. Czy masz pojęcie, jak naprawdę wygląda strona pokryta pięcioprocentowym drukiem? Jeśli nie, w poniższych wierszach wyjaśnimy Ci.

Przeczytaj cały artykuł »
Oryginalny toner HP obok kompatybilnego tonera TonerPartner 3 minuty czytania

Aktualizacja drukarki HP: Co zrobić, aby nadal korzystać ze zamienników

31. 8. 2023

Kompatybilne tonery i tusze od dawna cieszą się dużą popularnością wśród posiadaczy drukarek, gdyż dzięki nim można zaoszczędzić sporo pieniędzy podczas drukowania. W porównaniu z wkładami oryginalnymi cena za wydruk jest przy nich znacznie niższa, a jakość wydruku jest z reguły prawie taka sama jak w przypadku oryginałów. Jednak to właśnie ze względu na swoje zalety, kompatybilne wkłady stają się coraz większą solą w oku producentów drukarek. Jako pierwszy zaczął intensywnie z nimi walczyć producent HP. W szczególności wprowadza do swoich drukarek oprogramowanie, które blokuje użycie zamienników, więc jedyną opcją zostaje użycie wkładów oryginalnych, czy ci się to podoba, czy nie. Istnieje pewna obrona przed tą innowacją, lecz i tu nie można oczekiwać cudów.

Przeczytaj cały artykuł »
Wkłady w drukarce Brother 2 minuty czytania

Wkłady do drukarki klasyczne oraz wysokowydajne XL: Czy będą pasować?

24. 8. 2023

Jeśli do drukowania używasz drukarki atramentowej, prawdopodobnie wymieniłeś już wkłady na nowe po tym, co w starych skończył się atrament. Kupując nowe pewnie spotkałeś się z tym, że oprócz wkładów oryginalnych oraz zamienników, do wyboru mamy też wersje standardowe oraz XL. Nie wiesz, czym się różnią i co mają ze sobą wspólnego? W poniższych wierszach wyjaśnimy różnicę.

Przeczytaj cały artykuł »
Drukarka Canon i-SENSYS LBP6030B na stole 5 minut czytania

Recenzja Canon i-SENSYS LBP6030B: Drukarka z przewagą pozytywów

17. 8. 2023

Szukasz niedrogiej drukarki, która pomoże Ci wydrukować wiele dokumentów w najwyższej możliwej jakości? W takim razie prawdopodobnie czeka cię dość skomplikowana droga. Takich drukarek na rynku jest całkiem sporo, co utrudnia ich wybór. Jednak w kolejnych wierszach postaram się choć trochę pomóc. Dostałem do przetestowania drukarkę Canon i-SENSYS LBP6030B, a ponieważ od jakiegoś czasu jest ona cichym partnerem w moim biurze, czas ocenić, czy jest warta. Więc zaczynamy.

Przeczytaj cały artykuł »
4 minuty czytania

Recenzja Brother HL-1222WE: Niedroga drukarka laserowa nie tylko do domu

10. 8. 2023

Wybór odpowiedniej drukarki do drukowania dokumentów to w dzisiejszych czasach niemałe wyzwanie. Na rynku znajdziesz mnóstwo modeli, wśród których nie zawsze łatwo będzie się zorientować. Postaram się jednak w pewnym stopniu pomóc w poniższych wierszach. Parę tygodni temu drukarka Brother HL-1222WE wylądowała w moim biurze na testy, a ponieważ już sporo na niej wydrukowałem, czas przedstawić Wam realną recenzję.

Przeczytaj cały artykuł »