Jak zaoszczędzić do 80 % na drukowaniu? Rozwiązanie: alternatywne tonery

26. 2. 2018

26. lutego 2018, 17:00 | Prawdopodobnie każdy, kto kiedyś kupował nowy toner do swojej drukarki, przed zakupem musiał podjąć decyzję, jaki rodzaj wkładu wybrać. Na rynku oprócz oryginalnych tonerów bezpośrednio od producentów dostępne również nieoryginalne tonery. Te zaś dzielą się jeszcze na tonery regenerowane i kompatybilne lub alternatywne wkłady.

Szczególnie ostatnie ze wspomnianych, czyli alternatywne tonery, u wielu klientów wciąż wzbudzają znaczne obawy. Użytkownicy najczęściej obawiają się, że kompatybilne tonery nie zapewnią jakości porównywalnej z oryginalnymi tonerami oraz że uszkodzą ich drukarkę.

Jednak doświadczenia pokazują, że wybierając sprawdzonego producenta alternatywnych tonerów, nie musisz się niczego bać. Oprócz tego, że dobre kompatybilne kasety pod względem jakości drukowania i awaryjności porównywalne z oryginalnymi wkładami, możesz zaoszczędzić i to dość znacznie. Poszczególnym cechom alternatywnych tonerów poświęcona jest dalsza część artykułu.

Alternatywne tonery tańsze

Cena jest jedną z najbardziej charakterystycznych cech alternatywnych kaset. W porównaniu z oryginalnymi tonerami na kosztach wkładów możesz zaoszczędzić do 80 %. Taką oszczędność z pewnością odczujesz nie tylko jeśli prowadzisz firmę, w której drukarki działają praktycznie przez całe dni, ale również w przypadku gdy drukujesz w domu.

Spójrzmy teraz na konkretne przypadki jednych z najczęsciej sprzedawanych tonerów. Jeśli zakupisz alternatywny toner TonerPartner HP CF283A economy, który kosztuje 43,18 zł, zaoszczędzisz w porównaniu z oryginalnym tonerem za 255 łącznie 211,82 zł, co stanowi 83 %. W przypadku porównania alternatywnego wkładu TonerPartner HP CE285A economy (również za 43,18 zł) z oryginałem (285,94 zł) oszczędność jest jeszcze większa i wynosi blisko 85 %.

Podobne oszczędności osiągniemy, jeśli porównamy cartridge atramentowe. Dwukolorowy alternatywny wkład TonerPartner MultiPack CANON PG512, CL513 kosztuje 143,14 zł, oryginalny 201,11 zł, oszczędność wynosi więc 40 %. Pięciokolorowy alternatywny cartridge TonerPartner MultiPack CANON PGI-525BK, CLI-526CMYK kupisz za 65,79 zł, oryginał za cenę o 227,29 wyższą. Oszczędność w tym przypadku wynosi blisko 78 %.

Alternatywne tonery wydrukują więcej

Jeśli porównamy pojemność wkładu, jaką zawiera oryginalna kaseta toneru z pojemnością wkładu z alternatywnych kaset, osiągniemy zasadniczo ten sam wynik.

Na rynku możesz spotkać się jeszcze z tak zwanymi przepełnionymi alternatywnymi tonerami. Zawierają one nieco więcej wkładu więc z nimi rzeczywiście wydrukujesz więcej materiałów.

Przy zakupie dużej pojemności alternatywnych wkładów w porównaniu z oryginalnymi tonerami oszczędności mogą osiągnąć jeszcze wyższe wartości (w praktyce spotkaliśmy się z przypadkiem, gdy klient w ten sposób w sumie zaoszczędził 90 %)!

Alternatywne tonery nie bardziej awaryjne

Obawa, że jeśli kupisz alternatywny toner, to masz większe szanse, że się zepsuje (albo że nawet zniszczy drukarkę) jest uzasadniony tylko w przypadku, gdy kupujesz tanie azjatyckie zamienniki.

Doświadczenie pokazuje, że wysokiej jakości alternatywne kasety nie wcale bardziej awaryjne niż oryginalne wkłady. W TonerPartner reklamacje alternatywnych tonerów porównywalne z reklamacji oryginalnych tonerów.

Problemy najczęściej występują w przypadku nowych drukarek, które czasami nie rozpoznają alternatywnego wkładu. W takich przypadkach zamieniamy czip. Jeśli drukarka nadal nie współpracuje z tonerem, oferujemy oryginalny wkład lub zwracamy Ci pieniądze.

TonerPartner ma również ubezpieczenie od odpowiedzialności za powstałe szkody. W przypadku, gdy zakupiony u nas toner spowoduje jakąś szkodę, pomożemy Ci w naprawie Twojej uszkodzonej drukarki.

pl-infografika.jpg

TonerPartner jest specjalistą w zakresie alternatywnych tonerów

Z podanych powyżej przykładów wynika, że kupując alternatywny toner nic nie ryzykujesz. Za wyraźnie niższą kwotę możesz wydrukować nawet większą ilość materiału, pod względem awaryjności nie różnią się one od oryginalnych tonerów.

Jeśli zdecydujesz, że chcesz zaoszczędzić do 80 % przy drukowaniu, zobacz naszą aktualną ofertę alternatywnych wkładów. Jeśli masz problem z dokonaniem wyboru, nie wahaj sie przed kontaktem z nami, doradzimy Ci.


znajdź wkłady

 

Bądź jako pierwszy
Najnowsze informacje o nowościach i promocjach bezpośrednio na Twój e-mail.

Podobne artykuły

5% pokrycia strony podczas wydruku lub ile stron starcza na toner?

Tobie także skończył się nowy toner po wydrukowaniu prawie połowy deklarowanej ilości wydruków? Problem polega na tym, że ilość wydruków...

23. 9. 2019  Przeczytaj cały artykuł »

Transport od 13.90 zł

do paczkomatu

Dostawa w ciągu 48 godzin

Jesteśmy naprawdę szybcy

Masz z nami czas

Możesz zwrócić towar w ciągu 30 dni

Nagrodzimy Cię

Za każdy zakup otrzymasz punkty lojalnościowe