Drukarka atramentowa z systemem stałego zasilania tuszem - koniec cierpienia

16. 9. 2019

16. września 2019 | Drukarki atramentowe nadal bardzo popularne urządzenia do drukowania dokumentów i zdjęć. niedrogie, łatwe w obsłudze i zapewniają wysoką jakość drukowania. Jednak koszt wkładów oryginalnych jest stosunkowo wysoki, co znacznie zwiększa koszty eksploatacji tych przydatnych urządzeń. Rozwiązaniem, które pozwala użytkownikom znacznie obniżyć koszty drukowania, drukarki z systemem stałego zasilania tuszem.

Och, przeklęty tusz

Pojawienie się drukarek atramentowych z pojemnikiem na atrament częściowo wyeliminowało problemy zatkanych dysz, które występują głównie w starszych drukarkach atramentowych. Wystarczyło nie używać drukarki przez kilka tygodni, a tusz, którego skład chemiczny składa się ze specjalnie uzdatnionej wody, pigmentów i innych dodatków, wysycha i zatyka dysze.

Czyszczenie takiej drukarki było bardzo czasochłonnym zadaniem. W najlepszym przypadku wystarczyło, aby użytkownik wykonał całkowite czyszczenie głowicy na urządzeniu (co oczywiście oznaczało dodatkowe zużycie tuszu), w najgorszym przypadku musiał zabrać urządzenie do serwisu. Ponadto cena kolorowych wkładów nie jest najniższa, kiedy drukujesz często i dużo, wydajesz dużo pieniędzy za nowe wkłady. Jeśli drukujesz rzadko, dysze się zapychają, a ty wydajesz kolejne pieniądze za serwis drukarki.

prasiatko-nahled2.jpg

Dlatego użytkownicy zaczeli coraz częściej korzystać z wkładów kompatybilnych, które były znacznie tańsze niż oryginalne wkłady o małej pojemności.

Przyjście Zbawiciela

Sześć lat temu japońska firma Epson wprowadziła na rynek drukarki z systemem stałego zasilania tuszem. Modele L100 i L200 ze zintegrowanymi pojemnikami na atramenty o dużej pojemności na wszystkie kolory (czarny, cyan, magenta i żółty) w połączeniu z większymi butelkami z atramentem uzupełniającym, przyniosły ogromne obniżenie kosztów drukowania. Ponadto ułatwiają uzupełnianie atramentu bez zanieczyszczenia i marnotrawstwa.

tankovanie1-nahled2.jpg

Drukarki z systemem stałego zasialania tuszem, lub też CISS (z angielskiego Continuous Ink Supply System), ogólnie niezawodne. Ich najczęstszym problemem jest przepełnienie pochłaniacza zużytego tuszu. W nowszych modelach amortyzatory zaprojektowane tak, aby były łatwe w obsłudze, więc pomoc profesjonalna nie jest konieczna.

A co na to konkurencja?

Konkurencja w stosunku do najnowszego typu drukarek atramentowych początkowo była nastawiona sceptycznie. Jednak obawa, by nie przegapić najnowszych trendów, ostatecznie zmusiła do wprowadzenia własnych modeli drukarek atramentowych z systemem stałęgo zasilania tuszem.

fla3ti4kz-nahled2.jpg

Brother, Canon i Hewlett-Packard stopniowo wprowadzali swoje produkty do publicznej wiadomości. Hewlett-Packard z powodzeniem sprzedaje własną linię drukarek atramentowych i urządzeń wielofunkcyjnych wykorzystujących system stałego zasialania tuszem. Seria drukarek nosi nazwę HP Ink i jedno urządzenie tej serii to model urządzenia HP DeskJet GT 5820 All-in-One. Możliwość wydrukowania 5 000 stron w czerni z szybkością 8 stron na minutę lub 8 000 stron w kolorze z prędkością 5 stron na minutę. Urządzenie można łatwo podłączyć przez sieć Wi-Fi do tabletu lub telefonu. Kolejną zaletą tego wielofunkcyjnego urządzenia jest wygodne rozwiązanie do wymiany poszczególnych wkładów. Szyjki wlewowe specjalnych pojemników przeponowych, wraz z unikalnym mechanizmem próżniowym, zapobiegają niechcianemu zanieczyszczeniu farby i wyciekowi atramentu na zewnątrz pojemnika.

4istenie-nahled2.jpg

Która drukarka jest najlepsza?

Taka ocena jest czysto subiektywna. Wybór tych drukarek jest dziś bardzo szeroki, zarówno do najpopularniejszych wydruków A4, jak i A3. Dobrym przewodnikiem dla zainteresowanych może być test drukarki z systemem stałego zasialania tuszem lub referencje użytkowników z ich własnym praktycznym doświadczeniem i zaleceniami.

Bądź jako pierwszy
Najnowsze informacje o nowościach i promocjach bezpośrednio na Twój e-mail.

Transport od 13.90 zł

do paczkomatu

Dostawa w ciągu 48 godzin

Jesteśmy naprawdę szybcy

Masz z nami czas

Możesz zwrócić towar w ciągu 30 dni

Nagrodzimy Cię

Za każdy zakup otrzymasz punkty lojalnościowe