9 wskazówek, jak oszczędzać na drukowaniu

24. 4. 2019

24. kwietnia 2019, 17:30 | Obojętne, czy drukujesz w biurze, czy w domu, większe czy mniejsze ilości, zawsze należy pomyśleć, czy można coś zrobić, żeby obniżyć koszty drukowania. Przeprowadziliśmy "burzę mózgów", której efektem jest dziewięć ekonomicznych i ekologicznych wskazówek, które pomogą obniżyć koszty.

1. Wybieraj energooszczędne drukarki

Należy zastanowić się przed wyborem drukarki. Tanie, nie znaczy oszczędne. Tanie drukarki na pozór wygodne i cena zakupu jest niższa, jednak ich używanie w praktyce oznacza wyższe koszty za zużycie energii elektrycznej.

2. Drukuj tylko to, co potrzebne

Przed każdym wciśnięciem przycisku Druk pomyśl: Rzeczywiście potrzebny jest wydruk tego dokumentu? Bilety do pociągu, na koncert, potwierdzenie zakwaterowania, to wszystko sprawy, które funkcjonują w formie elektronicznej, nie jest potrzebne trzymanie ich w ręku. A jeżeli konieczny jest wydruk e-maila, sprawdź, czy nie drukujesz załączonych reklam, tekstów, które nie potrzebne.

3. Korzystaj z oszczędnej opcji drukowania

O ile nie jest potrzebny jakościowy wydruk zdjęcia, wybierz przed rozpoczęciem drukowania tryb oszczędny, czyli ekonomiczną opcję drukowania, ewentualnie koncept. Wynikiem jest niższa jakość, lecz jest zużywana niższa ilość tuszu, a różnica, zwłaszcza w przypadku tekstu, nie jest widoczna.

4. Drukuj w wersji czarno-białej

Tak samo, jak w poprzednim punkcie: Jeżeli chcesz się pochwalić swymi zdjęciami, wystarczy wydruk strong>czarno-białej wersji dokumentu.

5. Drukuj dwustronnie

Jest to reguła, która, w naszym mniemaniu, jest w praktyce często używana. Jednak musimy tutaj wymienić. Jeżeli z jakiegoś powodu dokumenty wydrukowane jednostronnie, w chwili, kiedy nie już potrzebne, użyj wydruków do sporządzania "brudnopisów", w celu robienia notatek.

6. Drukuj więcej stron na jednej kartce

Może będziesz zdziwiony, przy drukowaniu dwóch stron na jednej kartce tekst zostanie czytelny, w niektórych przypadkach dotyczy to nawet czterech stron na jednej kartce. Ilość zaoszczędzonego papieru na pewno sobie zliczysz.

7. Zmień czcionkę

O ile nie chodzi o prezentacje firmowe, które mają określony wygląd, można oszczędzić dużą ilość tuszu przy zmianie czcionki. Logiczne jest, grubsza czcionka zużywa więcej tuszu aniżeli cienka. W uniwersytecie w Wisconsin zmienili używaną czcionkę Arial za Century Gothic, wynikiem czego zużycie tuszu jest o 30 % niższe.

8. Używaj jakościowego papieru

Jakość papieru nie ma wpływu na zużycie tuszu lub zużycie energii elektrycznej, lecz zagrożenie tkwi gdzie indziej, jest bardziej podstępne. Używanie nie jakościowego papieru zapycha poszczególne elementy mechaniczne drukarki . Jeżeli dojdzie do uszkodzenia mechanizmu, bywa konieczna wymiana całej drukarki, a tego nikt sobie nie życzy.

9. Nie obawiaj się tonerów zamienników

Producenci drukarek będą twierdzić, należy używać wyłącznie oryginalnych tonerów, jednak kiedy wybierzesz zamiennik sprawdzonego producenta, nie popełnisz błędu, a oszczędność kosztów drukowania może osiągnąć nawet 80 %. Porównanie oryginalnych tonerów i zamienników znajdziesz w osobnym artykule

Nie tylko tonery zamienniki specjalnością naszej firmy TonerPartner. Sprawdź naszą aktualną ofertę tonerów i obniżaj koszty drukowania już dzisiaj.

Bądź jako pierwszy
Najnowsze informacje o nowościach i promocjach bezpośrednio na Twój e-mail.

Podobne artykuły

Mam kupić oryginalny czy nieoryginalny toner?

Opłaca się oszczędzać na tonerach? I ile może Cię kosztować takie oszczędzanie? Wyjaśnimy różnice pomiędzy nieoryginalnymi (regenerowanymi,...

30. 6. 2016  Przeczytaj cały artykuł »

Transport od 13.90 zł

do paczkomatu

Dostawa w ciągu 48 godzin

Jesteśmy naprawdę szybcy

Masz z nami czas

Możesz zwrócić towar w ciągu 30 dni

Nagrodzimy Cię

Za każdy zakup otrzymasz punkty lojalnościowe