Historia marki Brother - od Japonii po krańce świata

Historia marki Brother sięga 1908 roku, kiedy Yasui Sewing Machine Co., były poprzednik obecnego międzynarodowego giganta, został założony w krainie wschodzącego słońca. Brother jest obecny na rynku polskim od ponad 15 lat, a w ubiegłym roku minęło dokładnie 60 lat, odkąd japońska firma rozpoczęła działalność na kontynencie europejskim. Takie wydarzenie z pewnością zasługuje na opublikowanie przynajmniej krótkiego artykułu o znanym producencie.

Produkty szyte na miarę

Kiedy Kanekichi Yasui założył małą firmę w swoim japońskim mieście Nagoya w 1908 roku, z pewnością nie miał pojęcia, że ​​sto lat później stanie się renomowaną międzynarodową firmą. Kanekichi początkowo zarabiał na życie naprawiając maszyny do szycia i wytwarzając dla nich części zamienne. W 1925 r. Syn Masayoshi, najstarsze z dziesięciorga dzieci, który pomogał ojcu od swych 9 lat, przejął zarządzanie firmą. Zmienił nazwę firmy na Yasui Brothers 'Sewing Machine Co., tj. Maszyny do szycia Yasui Brothers.

W tym czasie na rynku maszyn do szycia dominowały produkty importowane. Masayoshi wyznaczył ambitny cel zmiany tej sytuacji: postanowił produkować produkty, które przewyższają importowane maszyny i odnoszą sukcesy za granicą.

W 1928 r. Bracia Yasui wspólnie opracowali i wyprodukowali pierwszą własną maszynę do szycia, która została zaprojektowana do produkcji kapeluszy ze słomy i umożliwiła szycie łańcuchem. Od tego momentu firma rodzinna produkowała maszyny do szycia pod unikalną nazwą Brother.

brother-1-nahled2.jpg

Firma rozwijała się pomyślnie, a jej kierownictwo i pracownicy stopniowo wnikali w tajniki mechaniki precyzyjnej, zdobyli bogate doświadczenie i wymyślali nowe pomysły. W 1932 roku firma wprowadziła pierwszą domową maszynę do szycia, wyprodukowaną całkowicie w Japonii. Natychmiast po uruchomieniu liczba zamówień przekroczyła wszelkie oczekiwania. Prawdopodobnie również z powodu długiej żywotności, która miała być dziesięć razy dłuższa niż w przypadku maszyn importowanych. Dowodem wysokiej jakości maszyn do szycia Brother był również ich eksport w ilości 200 sztuk do Szanghaju w Chinach.

brother-2-nahled2.jpg

Krok po kroku na sam szczyt

Brother przeżył kluczowy okres rewolucyjnych zmian w latach 50. XX wieku. W tym czasie firma zwiększa całkowitą wielkość produkcji, rozszerza swój program produkcyjny o domowe maszyny dziewiarskie, urządzenia elektryczne, wentylatory, żelazka i inne. Firma zaczyna dynamicznie się rozwijać i rozszerza na rynki zagraniczne. W 1954 r. Brother założył oddział w Nowym Jorku, a cztery lata później w Dublinie w Irlandii. Powstaje europejska filia Brother Europe. Tymczasem na prośbę Maxa Hugela, prezesa Brother International Corporation (USA), Masayoshi Yasui rozpoczął opracowywanie, a następnie produkcję przenośnej maszyny do pisania w 1956 r., Która była wówczas bardzo pożądana w Stanach Zjednoczonych.

Nie trwało długo a firma miała następne sukcesy:

  • 1961 Wkracza w dziedzinę techniki biurowej za pomocą przenośnej maszyny do pisania JP1-111.
  • 1964 Na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio firma dostarczyła 300 maszyn do pisania dla zagranicznych dziennikarzy, znacznie poprawiając globalną percepcję Brother.
  • 1968 Brother kupuje fabrykę maszyn do szycia w Manchesterze.
  • 1971 Brother jako pierwszy na świecie z sukcesem opracował pierwszą na świecie szybką drukarkę igłową, która oznaczała znaczny rozwój taniego drukowania w biurach i domach
  • 1976 Brother produkuje pierwszą elektryczną maszynę do szycia o nazwie Compal DX. Do 1980 r. Szycie i maszyny do pisania stały się wielofunkcyjne i powszechnie dostępne dzięki zmniejszonej elektronice.
  • 1980 Brother produkuje elektroniczną maszynę do pisania EM-1 do użytku biurowego.
  • 1982 Dostępna jest akumulatorowa drukarka osobista Brother EP-20
  • 1987 Po prawie dekadzie produkcji matryc punktowych i tak zwanych drukarek znakowych z typowym kołem, Brother rozpoczął produkcję swojej pierwszej szybkiej drukarki laserowej, HL-8, w 1987 roku. Nic dziwnego, że ten rewolucyjny produkt zdobył prestiżową nagrodę Editors Choice 2012 od amerykańskiego magazynu PC Magazine.
brother4-nahled2.jpg

Czy mała firma zostanie Wielkim Bratem? Zobaczymy…

Od lat 90. XX wieku do dziś japońska firma, która kiedyś była małą firmą rodzinną, znów się rozrosła i wciąż zadziwia świat swoimi produktami. Niezależnie od tego, czy to skanery, faksy, urządzenia wielofunkcyjne, drukarki etykiet i znaczników RFID, miniaturowe drukarki mobilne, drukarki laserowe, atramentowe, termiczne lub LED, to nadal najlepsze produkty, które ułatwiają prowadzenie biur, sklepów, magazynów i gospodarstw domowych. A ponieważ na przykład okulary AiRScouter z kolorowym wyświetlaczem, które pokazują użytkownikom obrazy z komputerów i urządzeń mobilnych, Brother może nadążać za konkurencją i stale wprowadzać innowacje w swoich produktach.

Grupa Brother obsługuje obecnie klientów na całym świecie. Jej produkty powstają w jednym z 17 zakładów produkcyjnych. Firma, która zatrudnia ponad 38 000 osób, ma gęstą sieć własnych punktów sprzedaży w 44 krajach. Przyszłość tej firmy, która zaczęła się od zera, jest wciąż otwarta…

Bądź jako pierwszy
Najnowsze informacje o nowościach i promocjach bezpośrednio na Twój e-mail.
Darmowy transportdla zarejestrowanych klientów od 149zł
Doręczenie na drugi dzieńJesteśmy naprawdę szybcy
Dożywotnia gwarancja na wkładyPo prostu wierzymy w nasze towary
Gwarancja na uszkodzenie drukarkiJeśli coś się stanie, zajmiemy się tym