Historia marki Brother - od Japonii po krańce świata

13. 8. 2020

13. sierpnia 2020, 10:00 | Historia marki Brother sięga 1908 roku, kiedy Yasui Sewing Machine Co., były poprzednik obecnego międzynarodowego giganta, został założony w krainie wschodzącego słońca. Brother jest obecny na rynku polskim od ponad 15 lat, a w ubiegłym roku minęło dokładnie 60 lat, odkąd japońska firma rozpoczęła działalność na kontynencie europejskim. Takie wydarzenie z pewnością zasługuje na opublikowanie przynajmniej krótkiego artykułu o znanym producencie.

Produkty marki Brother szyte na miarę

Kiedy Kanekichi Yasui założył małą firmę w swoim japońskim mieście Nagoya w 1908 roku, nie miał pojęcia, że sto lat temu jest to renomowana międzynarodowa firma. Kanekichi początkowo kupował maszyny i robił z nich części. W 1925 roku do firmy dołączył syn Masayoshi, najstarsze dziecko jego dziesiątego roku życia, który pomagał ojcu od 9 roku życia. Zmienił nazwę firmy na Yasui Brothers' Sewing Machine Co. lub Yasui Brothers.

W tym czasie na rynku dominowały produkty importowane. Masayoshi zaznaczył ambicję tej zmiany: stworzył produkty, które dominują w importowanych maszynach i odbierają sukces granicy.

W 1928 roku Bracia Yasui wspólnie pracowała i wyprodukowała pierwszą maszynę kanalizacyjną, przeznaczoną do produkcji golonów i szycia. Od teraz rodzinna firma produkuje maszyny pod unikalną nazwą Brother.

brat-1-nahled2.jpg

Firma Brother rozwijała się z namysłem, a jej kierownictwo i personel pogłębiali sekretarze mechaniki precyzyjnej, objęli ogromne przewodnictwo i wpadli w nowe pomysły. W 1932 roku firma wprowadziła pierwszą maszynę do domu robotów domowej roboty wyprodukowanych w Japonii. Pod koniec roku liczba zamówień przekroczyła wszelkie oczekiwania. Uwzględnia również żywotność, która będzie krótsza niż w przypadku maszyn importowanych. Dostarczając firmie Brother najwyższej jakości maszyny, ich eksport wart był również 200 sztuk do Szanghaju w Chinach.

brat-2-nahled2.jpg

Krok po kroku na sam szczyt

Brat przeżył kluczowe dzieło rewolucyjnych zmian w XIX wieku. W tym czasie firma zwiększa całkowitą wielkość produkcji i widzi swój program produkcyjny dotyczący domowych maszyn kuchennych, sprzętu elektrycznego, wentylatorów, żelazka i innych. Firma zaczyna się dynamicznie rozwijać i rozwijać na rynkach zagranicznych. W 1954 założył oddział w Nowym Jorku, a cztery lata w Dublinie w Irlandii. Firma Brother Europe dołączyła do Unii Europejskiej. Za panowania Maxa Hugela, prezesa Brother International Corporation (USA), Masayoshi Yasui rozpoczął pracę i już w 1956 roku napisano o produkcji przenośnej maszyny, co często obiecywano w Stanach Zjednoczonych.

Nie trwało to długo i firma odniosła następujące sukcesy:

  • 1961 Pracuje w dziedzinie techniki biurowej przy pomocy maszyny do pisania JP1-111.
  • 1964 Na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio firma wyprodukowała 300 maszyn do pisania dla zagranicznych inżynierów, co znacząco poprawiło globalną wizję firmy Brother.
  • 1968 Brat kupuje fabrykę w Manchesterze.
  • 1971 Brat, który jako pierwszy odniósł sukces w swojej sukcesji, po raz pierwszy rozpoczął swoją pracę w świetle szybkiego druku igloo, który wyznaczył rozwój tego rodzaju druku w domach i domach.
  • 1976 Brother produkuje pierwszą maszynę elektryczną dla Compal DX. W latach 80. maszyny do pisania i pisania stały się bardzo funkcjonalne i szeroko dostępne dzięki zredukowanej elektronice.
  • 1980 Firma Brother produkuje elektroniczne maszyny do pisania EM-1 do użytku biurowego.
  • 1982 Dostępna jest drukarka akumulatorowa Brother EP-20.
  • 1987 Po kilkunastu latach produkcji wykrojników igłowych i tak zwanych markowych maszyn drukarskich, w 1987 roku firma Brother rozpoczęła produkcję swojej pierwszej wysokowydajnej tulei laserowej HL-8 . Nic dziwnego, że ten rewolucyjny produkt zwyciężył w prestiżowym konkursie Editors Choice 2012 amerykańskiego magazynu PC Magazine.
brat4-nahled2.jpg

Czy mała firma zostanie Wielkim Bratem? Zobaczymy…

Od lat 90. XX wieku do dziś japońska firma, która kiedyś była małą firmą rodzinną, znów się rozrosła i wciąż zadziwia świat swoimi produktami. Niezależnie od tego, czy to skanery, faksy, urządzenia wielofunkcyjne, drukarki etykiet i znaczników RFID, miniaturowe drukarki mobilne, drukarki laserowe, atramentowe, termiczne lub LED, to nadal najlepsze produkty, które ułatwiają prowadzenie biur, sklepów, magazynów i gospodarstw domowych. A ponieważ na przykład okulary AiRScouter z kolorowym wyświetlaczem, które pokazują użytkownikom obrazy z komputerów i urządzeń mobilnych, Brother może nadążać za konkurencją i stale wprowadzać innowacje w swoich produktach.

Brother Group obsługuje szeroką gamę klientów na całym świecie. Jej produkty pochodzą z jednego z 17 zakładów produkcyjnych. Firma, która na ogół zatrudnia ponad 38 000 osób, posiada sieć punktów sprzedaży w 44 regionach. Charakter firmy, która zaczynała od początku, jest otwarty…

Bądź jako pierwszy
Najnowsze informacje o nowościach i promocjach bezpośrednio na Twój e-mail.

Podobne artykuły

Drukarki laserowe i atramentowe: Czym się różnią?

Jeśli wybierasz drukarkę, prawdopodobnie będziesz rozważał zakup pomiędzy laserem a atramentem – dwoma najczęściej używanymi typami...

7. 11. 2022  Przeczytaj cały artykuł »

Historia marki Dell: od montowania komputerów na kolanach do giganta technologicznego

Dziś Dell jest jedną z największych firm technologicznych na świecie. Firma zatrudnia ponad 165 000 osób, a jej właściciele zajmują czołowe...

7. 6. 2021  Przeczytaj cały artykuł »

Transport od 13.90 zł

do paczkomatu

Dostawa w ciągu 48 godzin

Jesteśmy naprawdę szybcy

Masz z nami czas

Możesz zwrócić towar w ciągu 30 dni

Nagrodzimy Cię

Za każdy zakup otrzymasz punkty lojalnościowe