Wymiana tonera w drukarce: Co należy zrobić, aby nowy toner działał bezbłędnie?

Czy drukarka laserowa zgłasza konieczność wymiany tonera? Jeśli nie masz jeszcze dużego doświadczenia w instalowaniu nowego tonera, przedstawiamy uniwersalny przewodnik. Doradzimy Ci, co zrobić, aby upewnić się, że nowy toner działa tak, jak powinien.

Wymiana tonera zajmuje mniej niż 5 minut, jeśli masz już nowy toner w magazynie. W przeciwnym razie będziesz musiał poczekać co najmniej do jutra na dostawę. Jest to najkrótszy możliwy czas, w jakim jesteśmy w stanie dostarczyć nowy toner do drukarki laserowej, jeśli zdecydujesz się go kupić w naszym sklepie internetowym Tonerpartner.pl

Jeśli masz do czynienia po raz pierwszy z zakupem i wymianą tonera w drukarce, poniżej dowiesz się co może być pomocne w wybraniu tonera.

Oprócz wyboru odpowiedniego tonera dla twojego modelu drukarki, możesz zdecydować, czy zainwestować w oryginalny toner, czy wybrać zamienny wkład. Dowiedz się więcej o różnicy między oryginalnymi i zamiennymi tonerami.

Jak prawidłowo przechowywać toner?

Możesz upewnić się, że toner działa poprawnie, przechowując go prawidłowo. Konieczne jest utrzymywanie wkładów w temperaturze pokojowej w suchym i ciemnym miejscu. Zachowaj ostrożność przy kupowaniu kolejnych wkładów. Prawidłowo przechowywany toner z łatwością wykona świetną robotę przez cały rok od zakupu, tonery mają też datę ważności określoną przez producenta. Zwykle twa to około dwóch lat od produkcji wypełnienia. Datę ważności kasety z tonerem można znaleźć na opakowaniu produktu.

Czy wiesz, że wiele rodzajów tonerów ma temperaturę topnienia pyłu tonera nieco powyżej 40 ° C? W miesiącach letnich zachowaj szczególną ostrożność podczas obchodzenia się z tonerem. Często pozostawiając nową kasetę w gorącym samochodzie na parkingu, plastikowe cząsteczki pyłu tonera łączą się razem, i nowo zakupiony toner ledwo odbiega od wydruków starego wkładu, który miałeś wymienić.

Czy kurier przyniósł ci nowy toner? Nie wkładaj go do drukarki natychmiast po dostawie w chłodne zimowe miesiące. W komorze podającej wkład schłodzi się prawie do temperatury zewnętrznej i na bębnie optycznym tworzy się kondensacja, która nagle przechodzi w ciepło, które najpierw musi odparować. Wtedy występują błędy drukowania, które często skutkują niepotrzebnymi reklamacjami. Dlatego nie należy umieszczać tonera w drukarce natychmiast po jego otrzymaniu w zimie, ale zawsze należy pozwolić, aby najpierw ogrzał się do temperatury pokojowej.

Wymiana tonera w drukarce krok po kroku

1. Przed wymianą zapoznaj się z instrukcją obsługi drukarki.

Jeśli jesteś przerażony ilością końca drukowanej instrukcji obsługi drukarki, znów cię uspokoimy. Wszystkie instrukcje obsługi drukarek można pobrać ze strony internetowej producenta twojego urządzenia. Z reguły wystarczy wpisać nazwę, modelu drukarki - można znaleźć na samej drukarce lub podać nazwę podłączonej drukarki na komputerze.

Ponieważ każda drukarka jest inna, i kasety z tonerem różnią się nie tylko w zależności od marki, ale często w zależności od modelu, nie ma możliwości objęcia wszystkich opcji uniwersalną instrukcją. Informacje na temat uzyskiwania dostępu do pojemników i postępowania z nimi znajdują się w instrukcji obsługi drukarki.

2. Wyłącz drukarkę

Upewnij się, że drukarka jest wyłączona. Większość modeli jest wyposażona w kolorowe światło na panelu przednim. Jeśli jest wyłączone, drukarka jest wyłączona.

3. Wyjmij stary toner z drukarki

Ostrożnie wyjmij pusty pojemnik z tonerem z drukarki i umieść go na serwetce lub szmatce, aby zapobiec plamom. Jak pozbyć się pustego tonera? Plastikowa kaseta z pyłem tonera zdecydowanie nie może znaleźć się w koszu. Należy pozbyć się jej w sposób przyjazny dla środowiska, o który zadba każdy sprzedawca nowych wkładów. Jeśli używasz oryginalnego tonera do swojej drukarki, możesz sprzedać go do jednego ze sklepów który skupuje zużyte tonery.

4. Wyjmij nowy toner z opakowania

Po rozpakowaniu nowego tonera z pudełka i plastikowej torby zwróć uwagę na jego stan ogólny. Z pewnością nie powinien rozsypywać się proszek z kasety i ogólnie nie powinno być widoczne uszkodzenie tonera. W żadnym wypadku nie wkładaj do drukarki uszkodzonego tonera - może to spowodować nieprawidłowe działanie drukarki. Zwróć wadliwy toner do sprzedawcy.

niewielka ilość pyłu tonera na bębnie niekoniecznie oznacza, że toner się rozsypuje. W produkcji testowana jest funkcjonalność każdego elementu, więc może to być pozostałość po próbnym działaniu nowego tonera.

5. Potrząśnij tonerem

Zaleca się delikatnie wstrząsnąć nowym tonerem w poziomie. Zapewnia to równomierny rozkład proszku we wkładzie. Jeśli proszek pozostanie z tonerem po jednej stronie, co może wystąpić, na przykład w przypadku nieprawidłowego przechowywania w pozycji pionowej, mogą wystąpić błędy drukowania. Typowe dla tego problemu pionowe paski na wydrukach.

6. Zdejmij elementy ochronne

Większość producentów montuje dodatkowe elementy ochronne kasety z tonerem, aby chronić kasetę przed uszkodzeniem podczas transportu i obsługi. Najczęstsze zabezpieczenia to:

    Taśma oddzielająca z boku kasety Osłona na bokach kasety Papier ochronny na bębnie optycznym (jeśli jest dołączony) Optyczna lub magnetyczna osłona bębna Folia ochronna

Zachowaj ostrożność podczas wyjmowania tonera z plastikowej torby. Niektóre kasety z tonerem nie mają żadnych zabezpieczeń ochronnych i można je łatwo uszkodzić przy niewłaściwym obchodzeniu się z nimi.

Bez względu na to, czy usunąłeś elementy zabezpieczające z tonera, czy go nie posiadasz, ostrożnie postępuj z tonerem. W żadnym wypadku nie należy dotykać bębna optycznego lub magnetycznego (jeśli jest w zestawie) ani otwierać kołpaka ochronnego, aby chronić go przed światłem.

Kontakt spoconych dłoni z odsłoniętym elektronicznym układem tonera może spowodować jego nieprawidłowe działanie z powodu korozji materiału.

7. Włóż toner do drukarki

Teraz jest potrzebna instrukcja obsługi drukarki. Postępuj zgodnie z instrukcjami producenta dotyczącymi ładowania tonera do drukarki. Pamiętaj, że użycie siły nie jest potrzebne - toner powinien szybko i łatwo dostać się do drukarki. Przed kontynuowaniem drukowania testowego upewnij się, że toner jest prawidłowo osadzony.

8. Włącz drukarkę i wydrukuj stronę testową

Urządzenie nie powinno zgłaszać żadnego błędu po włączeniu drukarki. Wyjątkiem jest ostrzeżenie o niskim poziomie tonera, które drukarka zgłasza, gdy kaseta z tonerem nie jest prawidłowo zainstalowana. Jeśli wszystko wydaje się w porządku, wydrukuj stronę testową. Nie tylko sprawdzisz jakość wydruku (czy toner jest uszkodzony), ale również upewnisz się, że drukarka jest gotowa do drukowania.

Bądź jako pierwszy
Najnowsze informacje o nowościach i promocjach bezpośrednio na Twój e-mail.

Podobne artykuły

Mam stary toner zutylizować czy poddać recyclingowi?

Co zrobić z pustym tonerem? Jak go odpowiednio zutylizować, aby było to bezpieczne? Czy można zarobić na recyclingu tonerów?

Darmowy transportdla zarejestrowanych klientów od 149zł
Doręczenie na drugi dzieńJesteśmy naprawdę szybcy
Dożywotnia gwarancja na wkładyPo prostu wierzymy w nasze towary
Gwarancja na uszkodzenie drukarkiJeśli coś się stanie, zajmiemy się tym