Jaka jest żywotność tonerów i kartridżów

25. 4. 2019

25. kwietnia 2019, 08:18 | Jak wiadomo, nic nie może wiecznie trwać. Wszystko, co nas otacza, ma swą żywotność. Jaka jest żywotność tonera lub kartridża? Podsumowanie znajduje się w poniższym artykule.

Toner to nie kartridż. I odwrotnie.

Jak zostało podane w naszym słowniku drukarza, pomiędzy tonerem i kartridżem jest podstawowa różnica. Toner to nazwa dla wkładu do drukarki laserowej lub LED. Plastikowa kasetka zawiera proszkową mieszankę polimerów przenoszonych później na papier, powiedziawszy w uproszczeniu, za pomocą bębna w drukarce.

Kartridż to kasetka z tuszem lub wkład do drukarki atramentowej. Zawiera pojemniki na tusz. Służą do jednorazowego użytku albo można je dopełniać.

Na jaki okres wystarcza toner?

Mieszanka proszku nie może się popsuć, ogólnie mówiąc, wkład do drukarki laserowej można używać do całkowitego zużycia. Na opakowaniu każdego tonera jest zazwyczaj podana ilość stron, jaką wydrukuje toner przy pokryciu 5%. I to się zgadza, niezależnie, czy drukowanie przebiega codziennie lub tylko czasami. Również druk od święta nie ma wpływu na żywotność tonera, jeden wkład może być używany przez kilka miesięcy.

Na jaki okres wystarcza kartridż?

Z powodu swego składu kartridże w gorszej sytuacji. Tusz jest cieczą i jest podatny na zmiany temperatury lub wilgotność. Z biegiem czasu może zmieniać konsystencję albo całkowicie wyschnąć. Atramentowy kartridż należy przechowywać w miejscu, gdzie nie dochodzi do zmian warunków fizycznych, które mają większy wpływ na jego żywotność, aniżeli to, jak często przebiega drukowanie.

W jaki sposób można wpływać na żywotność wkładów do drukarek?

Chociaż tonery wystarczają na dłuższy okres, można wpływać na ich żywotność. W jaki sposób? Wystarczy kierować się kilkoma wskazówkami, dotyczącymi właściwego przechowywania tonerów. Przyjrzyjmy się naszej aktualnej ofercie wkładów do drukarek. Zakup tonery lub kartridże na zapas!

Bądź jako pierwszy
Najnowsze informacje o nowościach i promocjach bezpośrednio na Twój e-mail.

Podobne artykuły

Drukarka laserowa od A do Z: jak działa

Jeśli stoczyłeś już „walkę“ drukarka laserowa kontra atramentowa i jako zwycięzcę wybrałeś tę pierwszą, możesz być ciekawy, jak działa to...

2. 5. 2018  Przeczytaj cały artykuł »

Słownik drukarki lub pojęcia bez których przy drukowaniu sobie nie poradzisz

Branża druku jest bardzo zróżnicowana i zawiera wiele słów, zarówno oficjalnych jak i slangowych, które są charakterystyczne właśnie dla...

30. 10. 2017  Przeczytaj cały artykuł »

Transport od 13.90 zł

do paczkomatu

Dostawa w ciągu 48 godzin

Jesteśmy naprawdę szybcy

Masz z nami czas

Możesz zwrócić towar w ciągu 30 dni

Nagrodzimy Cię

Za każdy zakup otrzymasz punkty lojalnościowe