Jak prawidłowo przechowywać tonery

29. 6. 2020

29. czerwca 2020, 10:00 | Być może przed zakupem nowego tonera też Wam to przyszło do głowy: Mam zamówić tylko jedno opakowanie, czy stać mnie na zakup tonerów do zapasów? Jak długo w ogóle taki toner wytrzyma? A jak i gdzie zapasowe wkłady właściwie przechowywać? W związku z tym napisaliśmy następujące porady. Dzięki nim na przykład dowiesz się, że przy odpowiedniej obsłudze można zaopatrzyć się w tonery zupełnie bez obaw.

Polecane produkty z naszej oferty

Drukować jak o życie? Nie jest konieczne

Jeśli martwisz się, że gdy już toner rozpakujesz i włożysz do drukarki, musisz go zużyć jak najszybciej, możemy cię uspokoić. Na trwałość wkładów do drukarek laserowych nie ma też wpływu tzw. druk świąteczny. Pudełko i jej zawartość tak wykonane, że nawet przy sporadycznym druku toner wytrzymuje nawet rok.

A jeśli kupujesz tonery na zapas, wystarczy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami:

Chroń toner przed promieniami słońca

„Przechowywać w suchym i ciemnym miejscu,” mógłby brzmieć tekst na każdym pudełku z zapasowym wkładem. Bezpośrednie światło słoneczne, szczególnie w letnie dni, może zdziałać cuda z plastikowymi częściami tonera, Ale nie spodoba ci się te cuda.

Przechowuj tonery w temperaturze pokojowej

Z wyżej wymienionym akapitem ściśle związana jest także sama temperatura miejsca, w którym przechowywany jest toner. Podobnie jak ciepło nie nadaje się ani nadmierne chłodzenie, ani tym bardziej mróz. Idealne jest przechowywanie zapasowych wkładów bezpośrednio w biurze lub innym pomieszczeniu, w którym jest standardowa temperatura pokojowa.

Przechowuj tonery poziomo

Doskonałym miejscem do przechowywania tonerów jest więc na przykład szafka. Zalecamy umieszczanie pojemników z tuszem w pozycji poziomej, tj. w tej samej pozycji, w której wkładasz je do drukarki.

Nie wyjmuj tonera z opakowania przed jego użyciem

Do czasu, będzie to konieczne, pozostawić wkład zapakowany w oryginalnym opakowaniu. Ten bowiem chroni elementy tonera zarówno przed światłem, jak i uszkodzeniem mechanicznym.

Nie dotykaj bębna optycznego wewnątrz drukarki

Przed załadowaniem nowego tonera do drukarki nie dotykaj niepotrzebnie części napędu, zarówno na tonerze, jak i wewnątrz drukarki. Podwójnie dotyczy to bębna optycznego. Ten element jest bardzo delikatny, a niewłaściwe obchodzenie się z nim może uszkodzić sam toner i całą drukarkę.

Trzy razy brawo dla zapasów

Z powyższych akapitów wynika, że ​​przy odpowiednim przechowywaniu nie musisz się martwić o wcześniejszy zakup wkładów do drukarek laserowych. Zapoznaj się z naszą aktualną ofertą https://www.tonerpartner.pl/e-shop/tonery-do-drukarek/ i już dziś wyposaż swoje biuro lub gospodarstwo domowe w zapasy.

Bądź jako pierwszy
Najnowsze informacje o nowościach i promocjach bezpośrednio na Twój e-mail.

Transport od 13.90 zł

do paczkomatu

Dostawa w ciągu 48 godzin

Jesteśmy naprawdę szybcy

Masz z nami czas

Możesz zwrócić towar w ciągu 30 dni

Nagrodzimy Cię

Za każdy zakup otrzymasz punkty lojalnościowe