Jak prawidłowo dbać o drukarkę

20. 11. 2017

20. listopada 2017, 08:23 | Pomimo drukarkę można w dzisiejszych czasach kupić już za kilkaset złotych, to z pewnością nie jest to towar biznesowy. Nawet tańsza drukarka może Ci służyć przez kilka lat. A jeśli kupujesz droższą drukarkę, to prawdopodobnie oczekujesz, że wytrzyma kilka lat.

Żywotność drukarki możesz przedłużyć sam swoimi działaniami - wystarczy o nią dobrze dbać. Bez względu na to, czy kupujesz drukarkę atramentową czy laserową, pamiętaj, że bez konserwacji nie wytrzyma ona zbyt długo. Poniższy artykuł wyjaśnia, na co zwracać uwagę.

Jak dbać o drukarkę atramentową

Najczęstszym problemem drukarek atramentowych, z którym spotykamy się również u nas, jest zaschnięcie głowicy atramentowej. Z reguły zdarza się to w domach, w których nie drukuje się zbyt często.

Drukarka atramentowa działa na stosunkowo prostej zasadzie, ale w oparciu o dokładność i precyzję. Mikroskopijne kropelki atramentu, które podczas drukowania wystrzeliwane na papier składają się między innymi również z wody, a ta, jak wiadomo, ma tendencję do tego aby parować. Jeśli cała woda wyparuje z cartridge-a to drukarka ogłosi strajk.

Jeśli chcesz zapobiec wyschnięciu kasety atramentowej, drukuj regularnie (co najmniej raz w tygodniu), wszystkimi kolorami. W niektórych drukarkach wystarczy włączyć czyszczenie dysz.

Zmieniaj cartridge na czas. Jeśli będziesz drukować ze zużytą kasetą, istnieje ryzyko spalenia głowicy drukarki. Jej wymiana kosztuje często tyle ile nowa drukarka. Gdy już kupisz nową kasetę, od razu wymień w drukarce. Jeśli pozostawisz drukarkę przez dłuższy czas bez cartridge-a to może zaschnąć cały układ atramentowy.

W przypadku złej jakości kaset atramentowych może się zdarzyć, że wyleje się z nich atrament na głowicę drukarki i dysze się zatkają. Z takich doświadczeń zwierzyli się nam również niektórzy klienci, którzy samodzielnie uzupełniali cartridge sami i/lub kilkakrotnie uzupełniali te same kasety. Dlatego wybieraj wysokiej jakości kasety atramentowe, które napełniane pod ciśnieniem.

Jak dbać o drukarkę laserową

Drukarki laserowe, w porównaniu do atramentowych mają pod względem konserwacji łatwiejsze „życie“. Proszek w kasecie z tonerem nigdy nie zasycha, nawet jeśli urządzenia nie będziesz używać przez miesiąc, to nic się nie stanie.

Mimo to również w tym przypadku warto przyzwyczaić się do określonego procesu konserwacji. W pierwszej kolejności używaj wysokiej jakości tonery, dzięki czemu zapobiegniesz zniszczeniu drukarki. Zanim włożysz nowy toner, delikatnie nim potrząśnij. Nigdy nie dotykaj bębna światłoczułego na tonerze! Nie ma potrzeby go wycierać ani nic z nim robić, tylko w ten sposób zapewnisz dobrą jakość drukowania.

Wysokiej jakości wkład to podstawa

Nowocześniejsze drukarki laserowe i atramentowe mają już fabrycznie wbudowane funkcje serwisu i czyszczenia. Dzięki temu możesz dbać o konserwację urządzenia również za pośrednictwem oprogramowania w komputerze.

Nie zapominaj jednak o tym, że to co sprawia że druk ma rzeczywiście wysoką jakość, to wkład. TonerPartner jest w tej dziedzinie specjalistą. Wybierz więc odpowiedni cartridge lub odpowiedni toner jeszcze dziś.

Bądź jako pierwszy
Najnowsze informacje o nowościach i promocjach bezpośrednio na Twój e-mail.

Transport od 13.90 zł

do paczkomatu

Dostawa w ciągu 48 godzin

Jesteśmy naprawdę szybcy

Masz z nami czas

Możesz zwrócić towar w ciągu 30 dni

Nagrodzimy Cię

Za każdy zakup otrzymasz punkty lojalnościowe