Zużyte tonery i co dalej? czyli Jak recyklingować tonery

24. 4. 2019

24. kwietnia 2019, 18:00 | Segregacja odpadów jest dla większości z nas czymś zupełnie naturalnym. O ile należysz do grona osób, którym zależy na środowisku naturalnym, czasami przychodzi ci na myśl, jak należy segregować konkretną rzecz. Na przykład toner. Następujący tekst przybliży ci, jak wygląda sprawa tonerów z punktu widzenia prawa i co należy uczynić, żeby utylizować ekologicznie.

Co to są tonery?

Tonery to plastikowe kasetki zawierające kolorowy proszek. Proszek zawiera węgiel oraz częściowo namagnesowane tlenki metali (polimery). I to właśnie resztki farb w pustych kasetkach mogą zniechęcić do recyklingu.

Chociaż wszystkie tusze do drukarek bezpieczne dla zdrowia, istnieje niebezpieczeństwo przedostania się resztek farb do płuc podczas użytkowania.

W jaki sposób utylizować tonery zgodnie z prawem?

Zużyte kasety tonerów powinieneś dostarczyć do PSZOK. Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znajdują się w każdej gminie.

Jak postępować zgodnie z ekologią?

Ze względu na resztki kolorowego proszku, jaki zostaje w plastikowych kasetkach, ich recykling należy wykonywać przy zaostrzonych warunkach.

Z tego powodu większość kasetek jest wyprodukowana w ten sposób, żeby było możliwe ich dopełnianie, czyli ich regeneracja. Jest to najtańsze i najbardziej ekologiczne rozwiązanie problemu pustych tonerów. Regeneracji tonerów również była poruszona w jednym z naszych artykułów. Sprawdź!

Bądź jako pierwszy
Najnowsze informacje o nowościach i promocjach bezpośrednio na Twój e-mail.

Podobne artykuły

Co zrobić z pustą kasetą po tuszu lub tonerze: doradzamy, jak je utylizować lub poddać recyklingowi

Niezależnie od tego, czy używasz drukarki atramentowej, czy laserowej, nie unikniesz ich wymiany od czasu do czasu w postaci zużytej...

30. 9. 2022  Przeczytaj cały artykuł »

Papier w biurze: Jak zmniejszyć jego zużycie i prawidłowo recyklingować

Czy te ogromne ilości papieru w koszach w naszych biurach naprawdę są odpadkami, których nie można już wykorzystać? Jak maksymalnie...

22. 7. 2019  Przeczytaj cały artykuł »

Transport od 13.90 zł

do paczkomatu

Dostawa w ciągu 48 godzin

Jesteśmy naprawdę szybcy

Masz z nami czas

Możesz zwrócić towar w ciągu 30 dni

Nagrodzimy Cię

Za każdy zakup otrzymasz punkty lojalnościowe