Zużyte tonery i co dalej? czyli Jak recyklingować tonery

Segregacja odpadów jest dla większości z nas czymś zupełnie naturalnym. O ile należysz do grona osób, którym zależy na środowisku naturalnym, czasami przychodzi ci na myśl, jak należy segregować konkretną rzecz. Na przykład toner. Następujący tekst przybliży ci, jak wygląda sprawa tonerów z punktu widzenia prawa i co należy uczynić, żeby utylizować ekologicznie.

Co to są tonery

Tonery to plastikowe kasetki zawierające kolorowy proszek. Proszek zawiera węgiel oraz częściowo namagnesowane tlenki metali (polimery). I to właśnie resztki farb w pustych kasetkach mogą zniechęcić do recyklingu.

Chociaż wszystkie wkłady do drukarek bezpieczne dla zdrowia, istnieje niebezpieczeństwo przedostania się resztek farb podczas manipulacji do płuc.

W jaki sposób utylizować tonery zgodnie z prawem

Kasetki tonerów zgodnie z prawem oznaczone literą O, czyli inne odpady. To znaczy, w chwili, gdy skończy się wkład w tonerze, można kasetkę wyrzucić wraz ze zwykłymi odpadami, które wywożone na składowisko lub do spalarni.

O ile taka opcja nie bardzo ci się podoba, oddaj pustą kasetkę do punktu zbioru , gdzie zostanie zutylizowana ekologicznie.

Jak postępować zgodnie z ekologią

Ze względu na resztki kolorowego proszku, jaki zostaje w plastikowych kasetkach, ich recykling należy wykonywać przy zaostrzonych warunkach.

Z tego powodu większość kasetek jest wyprodukowana w ten sposób, żeby było możliwe ich dopełnianie, czyli ich regeneracja. Jest to najtańsze i najbardziej ekologiczne rozwiązanie problemu pustych tonerów. Regeneracji tonerów była poświęcona uwaga w jednym z naszych artykułów.

Co możesz zrobić dla ekologii?

Pomimo faktu, że tonery jak wspomniano powyżej, zidentyfikowane jako inne odpady, zalecamy niewyrzucanie ich do zbiorczego pojemnika. Pustą kasetkę możesz wysłać do nas.

W naszych zakładach kasety na nowo pełnione. W ten sposób wykonujemy regenerację tonerów i gwarantujemy ich jakość.

W przypadku, stan pustej kasetki nie nadaje się do regeneracji, wykonamy jej ekologiczną utylizację.

A ty tymczasem z czystym sumieniem może zamówić sobie nowy toner.

Bądź jako pierwszy
Najnowsze informacje o nowościach i promocjach bezpośrednio na Twój e-mail.
Transport zawsze za darmoI na wszystko
Doręczenie na drugi dzieńJesteśmy naprawdę szybcy
Dożywotnia gwarancja na wkładyPo prostu wierzymy w nasze towary
Gwarancja na uszkodzenie drukarkiJeśli coś się stanie, zajmiemy się tym