Jak wybrać kompatybilny lub regenerowany toner

07. 6. 2017

7. czerwca 2017 | Wszyscy wiemy, że drukowanie nie jest tanią sprawą. I że szukanie tych najtańszych wariantów nie musi prowadzić do zadowolenia, szczególnie jeśli chodzi o jakość. Dotyczy to zarówno drukarek jak i tonerów. Mimo to na przykład w tym drugim przypadku koszty da się wyraźnie obniżyć, poprzez zakup kompatybilnych lub regenerowanych tonerów. Czym się one różnią od oryginalnych produktów i na co zwrócić uwagę podczas wybierania?

Polecane produkty z naszej oferty

Oryginalny toner do drukarki to toner od producenta samego urządzenia. Czyli na przykład firma Brother produkuje zarówno drukarki jak i przeznaczone do nich tonery.

Oryginalne tonery - wydajesz dużo pieniędzy ale dużo zyskujesz w zamian

Używanie oryginalnych tonerów gwarantuje maksymalną możliwą jakość a praktyka pokazuje również, że awaryjność jest minimalna i że oryginalne tonery właściwie nie reklamowane.

Jakość jest jednak w tym przypadku związana z ceną, która w porównaniu z obiema pozostałymi typami jest kilkakrotnie wyższa. Dlatego klienci często szukają tańszych rozwiązań.

Kompatybilne tonery - alternatywa, która nie boli

Jako kompatybilny toner oznacza się alternatywny toner od innej firmy, która w idealnym przypadku stara się maksymalnie zbliżyć do toneru oryginalnego producenta.

Określenie „w idealnym przypadku“ oznacza, że w praktyce możesz trafić na tanie produkty z Azji, które jednak nie muszą spełniać Twoich oczekiwań nie tylko pod względem technicznym, ale również na przykład pod względem zdrowotnym. Dlatego przy wyborze sprawdzaj jakość producenta, czytaj recenzje na stronach porównywarek i staraj się znaleźć certyfikaty i potrzebne patenty.

Jakość druku przy dobrym wyborze może być porównywalna z tą, jaką oferują oryginalne tonery, kompatybilne tonery mają również stosunkowo małą awaryjność.

W przypadku zakupu kompatybilnego wkładu nie przepłacasz za markę i cena jest poprzez to niższa w porównaniu z tonerem od producenta drukarki.

Regenerowane tonery - używane ponownie nie znaczy złe

Regenerowany toner, czasami oznaczany jako zamiennik lub jako toner poddany recyclingowi to właściwie ponownie napełniony oryginalny toner. W praktyce produkuje się go w ten sposób, że plastikowe pudełko od oryginalnego producenta jest rozbierane, czyszczone a w razie konieczności wymienia się bęben światłoczuły, czip tonera lub inne uszkodzone elementy. Następnie cartridge ponownie napełnia się proszkiem do tonerów.

Dawniej producenci regenerowanych tonerów starali się obniżyć koszty poprzez używanie złej jakości wkładów, ale konkurencja na rynku praktycznie całkowicie wyparła „przypadłość“. Już raz użyty, rozebrany i ponownie złożony toner bywa ze względu na te czynności bardziej awaryjny niż całkowicie nowy produkt.

Dlatego podczas wyboru bierz pod uwagę wiarygodność producenta. Zwróć uwagę na referencje, polecenia od znajomych, sprawdź również certyfikaty. Zdecydowanie unikaj amatorsko napełnianych kaset. Jakość wykonania takiego toneru może prowadzić do wycieku proszku i do uszkodzenia całej drukarki.

To co jest największą przewagą regenerowanych tonerów, to ich cena. W porównaniu z tonerami od producenta drukarki może być nawet tylko jedną czwartą kwoty.

Wybierając kompatybilne lub regenerowane tonery z TonerPartnerem nie popełnisz błędu

TonerPartner oferuje zarówno oryginalne wkłady do drukarek jak i oba rodzaje nieoryginalnych wkładów do drukarek. Jakość jest jednak u nas kluczowa we wszystkich trzech przypadkach.

Kompatybilne tonery znajdziesz w naszym sklepie internetowym z oznaczeniem TonerPartner Economy. Przechodzą one surowe testy jakości, które gwarantują że produkt posiada wszystkie potrzebne patenty oraz jest niezawodny pod względem technicznym i nieszkodliwy dla zdrowia. Tonery TonerPartner Economy korzystne szczególnie do drukowania tekstów.

Regenerowane tonery sprzedajemy pod marką TonerPartner. Produkujemy je bezpośrednio w Czechach, gwarantując w ten sposób ich jakość. Gwarantują również pozostałe, również ekologiczne normy, dożywotnia gwarancja i certyfikat ubezpieczenia od odpowiedzialności. W ten sposób zobowiązujemy się zrekompensować Ci szkodę w przypadku uszkodzenia drukarki przez nasz toner. Tonery TonerPartner odpowiednie nie tylko do drukowania tekstów, ale również materiałów na prezentacje.

Zobacz kompletną ofertę naszych tonerów. Chętnie pomożemy Ci wybrać ten najkorzystniejszy.

Bądź jako pierwszy
Najnowsze informacje o nowościach i promocjach bezpośrednio na Twój e-mail.

Transport od 13.90 zł

do paczkomatu

Dostawa w ciągu 48 godzin

Jesteśmy naprawdę szybcy

Masz z nami czas

Możesz zwrócić towar w ciągu 30 dni

Nagrodzimy Cię

Za każdy zakup otrzymasz punkty lojalnościowe