3 powody, dlaczego nie kupować drogiej drukarki do domu

07. 3. 2022

19. lutego 2022, 01:07 | Posiadanie najnowocześniejszego urządzenia drukującego dostępnego w każdej chwili jest niewątpliwie przyjemne. Ale rzeczywistość jest taka, że często możemy zadowolić się tańszą drukarką. Oto 3 sytuacje, w których zakup drogiej drukarki do domu się nie opłaca

Dlaczego nie warto kupować drogiej drukarki?

Wiele osób zastanawia się, jaką drukarkę kupić. W dzisiejszym artykule poznasz 3 powody, dlaczego nie warto kupować drogiej drukarki.

Oczywiście granica między drukarką drogą a tanią nie jest jasno określona - zawsze zależy to od parametrów i wyposażenia urządzenia. Na nasze potrzeby załóżmy jednak, że tania drukarka to produkt w cenie do 1 000 zł. Jakie powody mogą sprawić, że nie sięgniesz po droższy sprzęt?

1) Drukujesz tylko okazjonalnie i nie potrzebujesz najwyższej jakości

Praktycznie każda nowoczesna drukarka ma rozdzielczość druku co najmniej 600 DPI. Ta wartość - jak sugeruje angielskie oznaczenie dots per inch - wskazuje liczbę kropek drukowania na linii o szerokości 1 cala (około 2,54 cm). Obowiązuje proste równanie: im wyższe DPI, tym lepszy wynikowy wydruk. Jednak tylko w pewnym stopniu - z odległości 30 cm przeciętne ludzkie oko dostrzega poprawę jakości druku tylko do około 250 DPI.

Oznacza to, że z odległości, którą normalnie czytamy, nie ma większego znaczenia, czy tekst jest drukowany w rozdzielczości 600 czy 1 200 DPI. I właśnie dlatego przy drukowaniu zwykłych dokumentów możesz skorzystać z tańszego urządzenia. Które wybrać?

  • czarno-biała drukarka laserowa - HP Laser 107A,
  • Kolorowa drukarka atramentowa - HP Officejet Pro 6230 ePrint.

Oczywiście zdarzają się również sytuacje, w których wyższa rozdzielczość się opłaca. To na przykład domowe drukowanie zdjęć lub wysokiej jakości grafika, gdzie każdy szczegół ma znaczenie.

2) Potrzebna ci tylko funkcja drukowania

„Zwykła” drukarka wystarczy Ci, jeśli naprawdę potrzebujesz tylko drukować i obejdziesz się bez dodatkowych urządzeń, które oferują tzw. wielofunkcyjność. Termin ten odnosi się do drukarek wielofunkcyjnych, które zwykle posiadają:

  • skaner,
  • kopiarkę,
  • możliwość faksowania.

Drukarki wielofunkcyjne droższe od drukarek klasycznych i zużywają więcej energii elektrycznej, nawet w trybie czuwania (zalety i wady drukarek wielofunkcyjnych).

3) Użyj kompatybilnych wkłdów, aby obniżyć koszty drukowania

Wiele osób kupuje droższe drukarki, między innymi z powodu rozpowszechnionego mitu tańszego drukowania. Jednak cena sprzętu drukującego nie jest bezpośrednio związana z kosztami druku.

Ogólnie rzecz biorąc, drukarki atramentowe mają niższe koszty zakupu, ale płacisz więcej za wydrukowanie jednej strony. Za urządzenia laserowe płacisz więcej w sklepie, z drugiej strony oszczędzasz na drukowaniu.

Jednak ten stan rzeczy naruszają tzw. wkłady kompatybilne. Innymi słowy, tonery i cartridge, które pochodzą od niezależnych producentów (nie od producentów drukarek), a dzięki zmodyfikowanym procesom produkcyjnym i niższym kosztom marketingu do 4 razy tańsze od oryginalnych.

Możesz więc kupić tanią drukarkę do zwykłego drukowania w domu - i w dodatku znacznie zaoszczędzić na wkładach.

Bądź jako pierwszy
Najnowsze informacje o nowościach i promocjach bezpośrednio na Twój e-mail.

Podobne artykuły

uvod

Co oznacza rozdzielczość DPI podczas drukowania i jak wybrać odpowiednią drukarkę?

Większość kupujących wybiera drukarkę domową lub biurową według ceny, podczas gdy mniejszość patrzy na szybkość drukowania i zużycie...

14. 6. 2022  Przeczytaj cały artykuł »

Jak drukować zdjęcia w domu od A do Z

Czasy, gdy świat robił zdjęcia wyłącznie aparatami analogowymi i do drukowania zdjęć trzeba było korzystać z wyspecjalizowanych centrów...

10. 11. 2022  Przeczytaj cały artykuł »

Transport od 13.90 zł

do paczkomatu

Dostawa w ciągu 48 godzin

Jesteśmy naprawdę szybcy

Masz z nami czas

Możesz zwrócić towar w ciągu 30 dni

Nagrodzimy Cię

Za każdy zakup otrzymasz punkty lojalnościowe