5 sygnałów, że potrzebujesz nowej drukarki

17. 7. 2018

Nawet jeśli kupisz najnowszą, najnowocześniejszą i najlepszą drukarkę, musisz zmierzyć się z tym, że nie będziesz jej mieć na zawsze. Każda maszyna, nie wykluczając drukarek, z biegiem czasu podlega zużyciu lub po prostu przestaje spełniać nasze oczekiwania. Po czym poznać, że powinieneś zacząć rozglądać się za nową drukarką?

Spis treści:

 • Kiedy wymienić drukarkę? Najważniejsze sygnały!
 • Jak wybrać nową drukarkę?
 • Kiedy wymienić drukarkę? Najważniejsze sygnały!

  Zastanawiasz się, kiedy wymienić drukarkę na nową? Sprawdź, na co trzeba zwrócić uwagę:

  1. W drukarce zacina się papier

  Mechaniczne zużycie poszczególnych części powoduje zapychanie się drukarki. Dotyczy to również modeli z najwyższej półki. Innymi słowy - w każdej drukarce czasami zacina się papier. Jeśli jednak Twoja drukarka zacina się zbyt często, jest to znak końca jej żywotności.

  2. Kupno wkładu do drukarki staje się coraz bardziej skomplikowane

  Podobnie jak w przypadku samochodów lub sprzętów kuchennych, również w przypadku drukarek obowiązuje zasada, że im starszy model tym trudniej zdobyć części zamienne, a w przypadku drukarek tonery czy cartridge. Jeśli spędzasz przed komputerem coraz więcej i więcej czasy aby w głębinach sklepów internetowych znaleźć zastępczy wkład do swojej stareńkiej drukarki, to lepiej kupić nową. Zaoszczędzony czas możesz poświęcić rodzinie lub przyjaciołom.

  3. Wkłady zużywają się coraz szybciej i szybciej

  Czy zdarza Ci się, że nawet jak już znajdziesz toner lub cartridge to kończy się on po kilku tygodniach, mimo iż wcale nie drukowałeś mnóstwa dokumentów? To również jest znakiem starzenia się drukarki - z biegiem czasu już nie jest w stanie wykorzystywać tonerów lub cartridge tak efektywnie jak w czasach gdy jeszcze pachniała nowością. Czas na zmianę!

  4. Drukarka już Ci „nie wystarcza“

  Pamiętasz? Gdy przed laty kupiłeś swoją drukarkę, wszystko szło jak po maśle. Dziś już jednak nie radzi sobie ona ze wszystkimi zadaniami tak dobrze. Jest powolna, wydruk nie jest tak dobrej jakości a z niektórymi rzeczami, których byś potrzebował zupełnie sobie nie radzi. W takim przypadku dobrze jest rozważyć zakup nowej drukarki.

  5. Drukowanie czeka w kolejce

  Wyobraź sobie jak by to było, gdybyś wysyłał dokument do druku, podchodził do drukarki i od razu wyjmował z niej zadrukowany papier. Zamiast tego czekasz jednak z pozostałymi kolegami z biura lub z członkami rodziny w niekończącej się kolejce „do drukowania“. Przemyśl to - czy nie byłoby lepiej uzupełnić wyposażenie biura/domu o drugą drukarkę? Wydajniejszą?

  Jak wybrać nową drukarkę?

  Jeśli po przeczytaniu powyższego fragmentu uświadomiłeś sobie, że niektóre z sygnałów wysyła również Twoja drukarka, to może będziesz też potrzebować rady, jak wybrać nową drukarkę. Lepsza jest drukarka atramentowa czy laserowa? Co z wkładami? Czy będzie łatwo je do niej kupować?
  Jeśli nie będziesz umiał sobie poradzić z tonerami lub cartridge-ami to nie wahaj się poprosić nas o pomoc. Doradzimy Ci przy wyborze idealnych wkładów, włącznie z kompatibilnymi lub regenerowanymi tonerami.

  Podobne artykuły

  2 minuty czytania

  Jak wybrać kompatybilny lub regenerowany toner

  Wszyscy wiemy, że drukowanie nie jest tanią sprawą. I że szukanie tych najtańszych wariantów nie musi prowadzić do zadowolenia, szczególnie jeśli chodzi o jakość. Dotyczy to zarówno drukarek jak i tonerów. Mimo to na przykład w tym drugim przypadku koszty da się wyraźnie obniżyć, poprzez zakup kompatybilnych lub regenerowanych tonerów. Czym się one różnią od oryginalnych produktów i na co zwrócić uwagę podczas wybierania?

  Przeczytaj cały artykuł »