Wszystko, co chciałeś wiedzieć o skanowaniu (ale bałeś się zapytać)

21. 12. 2020

21. grudnia 2020, 10:00 | Skanery lub urządzenia wielofunkcyjne ze skanerem coraz częściej używane w biurach międzynarodowych korporacji i małych firm. Bez nich nie mogą obejść się drobni przedsiębiorcy i władze państwowe. Od niedawna te przydatne urządzenia zadomowiły się również w zwykłych domach. A jak ty sobie radzisz ze skanerem?

Polecane produkty z naszej oferty

Zalety skanowania - a teraz nie mówimy o skanowaniu obiektów 3D czy kodów kreskowych, ale o zwykłych dokumentach, zdjęciach i książkach - nie trzeba długo opisywać. Przeniesienie do postaci cyfrowej uchroni je przed zniszczeniem, w dodatku uzyskany format można bardzo łatwo modyfikować. Wyretuszować można praktycznie cokolwiek. Proste oprogramowanie do podstawowej modyfikacji obrazów i zdjęć najczęściej otrzymasz kupując urządzenie a to tego jednocześnie otzymujesz CD ze sterownikiem.

sken1-nahled2.jpg

Skanery wyłącznie kolorowe. Kluczową wartością jest rozdzielczość optyczna. Zwykle waha się od 300 do 4800 DPI. Prawdą jest, że im wyższa rozdzielczość, tym lepszy wynik. Na przykład skanowanie do wyższej rozdzielczości jest prawie konieczne w przypadku zdjęć. Musimy jednak wziąć pod uwagę, że skanowanie trwa wtedy dłużej, a rozmiar pliku wyjściowego będzie znacznie większy.

Co może sprawić, że skanowanie będzie przyjemniejsze

 

Automatyczny podajnik dokumentów

Automatyczny podajnik dokumentów ułatwia skanowanie i kopiowanie dokumentów, eliminując konieczność ładowania każdego arkusza papieru osobno do urządzenia. Szybkość tych podajników najczęściej waha się od 10 do 200 arkuszy na minutę.

Podajniki dzieli się na tzw. dupleksowe i odwrotne. Podczas gdy odwrócony podajnik sam sobie obraca stronę, dupleksowy podajnik skanuje obie strony jednego arkusza naraz.

Technologia OCR

 

Dzięki tej funkcji optycznego rozpoznawania znaków skaner może przekładać zeskanowany obraz prosto w formę tekstową. Można z nią potem pracować tak samo jak z klasycznymi dokumentami tekstowymi. W praktyce technologia jest wykorzystywana do cyfryzacji wielu drukowanych tekstów.

 

sken2-nahled2.jpg

Załącznik do skanowania slajdów

To specjalna zintegrowana rama, którą można znaleźć w niektórych modelach. Możesz w zabawny sposób konwertować taśmy filmowe, negatywy, slajdy i stare zdjęcia do postaci cyfrowej, ręcznie lub automatycznie przesuwając poszczególne obrazy.

 

Skanowanie do e-maila

 

Ta funkcja umożliwia automatyczne przypisanie zeskanowanego dokumentu jako załącznika do wiadomości e-mail.

 

Urządzenia wielofunkcyjne dla każdej rodziny!

 

Jeśli skaner nie będzie Ci odpowiadał jako samodzielne urządzenie, możesz wybrać inne rozwiązanie - urządzenie wielofunkcyjne. Pod tym względem na rynku jest naprawdę wiele do wyboru. Szeroka gama tych elektronicznych pomocników, które łączą w sobie kilka funkcji i dzięki temu mogą drukować, skanować, kopiować, a czasem nawet faksować, zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów.

sken3-nahled2.jpg

Jakie kryteria wyboru determinują? Po pierwsze, warto określić, które funkcje kluczowe dla naszego wyboru. Czy będziemy drukować setki stron miesięcznie w kolorze i czy wymagamy wysokiej jakości wydruku zdjęć, nawet w dużym formacie? Prawdopodobnie zdecydujemy według odpowiedniego typu połączenia (LAN lub Wi-Fi lub USB). Ważny jest również aspekt wolnej przestrzeni w naszym mieszkaniu czy domu. Kompaktowe urządzenia wielofunkcyjne zwykle zajmują mniej miejsca niż samodzielny skaner i drukarka.

A jeśli zabraknie Ci atramentu lub tonera w urządzeniu wielofunkcyjnym i nie możesz drukować ani kopiować, nie rozpaczaj. Większość modeli umożliwia skanowanie. Mimo, że prawdopodobnie wyda sygnał dźwiękowy lub zaświeci się i ostrzeże Cię o zakupie kolejnego wkładu, wykona wymagane zadanie, czyli skanowanie.

Bądź jako pierwszy
Najnowsze informacje o nowościach i promocjach bezpośrednio na Twój e-mail.

Podobne artykuły

Historia drukowania - przez przeszkody do gwiazd

Czy lubisz zapach nowych książek? A może wolisz czytać z ekranu? Książki w formie drukowanej zaczynają znikać, szukamy informacji w...

19. 10. 2020  Przeczytaj cały artykuł »

Wczesna i uczciwa konserwacja drukarki - o problem mniej

O swoje rzeczy powinniśmy dbać jak oko w głowie. Im są (nam) droższe, tym większą opiekę nad nimi powinniśmy wydać. Doradzamy, jak...

5. 10. 2020  Przeczytaj cały artykuł »

Transport od 13.90 zł

do paczkomatu

Dostawa w ciągu 48 godzin

Jesteśmy naprawdę szybcy

Masz z nami czas

Możesz zwrócić towar w ciągu 30 dni

Nagrodzimy Cię

Za każdy zakup otrzymasz punkty lojalnościowe