Tania drukarka do domowego biura? Możesz zmieścić nawet do 699 zł

06. 12. 2021

19. listopada 2021, 23:41 | Praca w domu od jakiegoś czasu jest standardem w wielu firmach. Oczywiście do tego potrzebny jest komputer, ale często nie można obejść się bez drukarki. I chociaż budżety pracodawców napięte, możesz kupić wysokiej jakości sprzęt już za 699 zł. Nie wierzysz?

Podczas pandemii koronawirusa wielu pracowników odkryło, że domowe biuro jest dla nich lepsze niż praca w biurze. Wiele firm zdało sobie sprawę, że dzięki częściowej pracy w domu mogą zmniejszyć wynajmowaną powierzchnię i zaoszczędzić pieniądze.

Oczywiście nie oznacza to, że cały ciężar finansowy związany ze sprzętem biurowym przejdzie na pracowników. Zgodnie z Kodeksem pracy firma musi zwrócić Ci wszystkie koszty poniesione w związku z wykonywaną przez Ciebie pracą lub musi zapewnić niezbędną pomoc.

Oprócz zużytej energii elektrycznej, internetu i laptopa do pracy pracodawca musi zapłacić za drukarkę, tonery lub wkłady i papiery, na których drukujesz. Na szczęście większość firm ma światłe podejście do tego prawnego obowiązku i jest gotowa zapłacić za niezbędny sprzęt dla swoich pracowników - ale tylko do pewnego stopnia. I wtedy opłaca się poszukać taniego ale wydajnego urządzenia drukującego.

Którą drukarkę wybrać?

Najważniejsze jest to, czego oczekujesz od drukarki - ew. jakie parametry musi spełniać urządzenie drukujące, abyś mógł wykonywać swoją pracę. Można oczekiwać, że wiele czynności biurowych spowoduje wydrukowanie dużej liczby dokumentów. Z tego powodu pominiemy drukarki atramentowe i od razu polecimy urządzenie laserowe.

Powód jest prosty: drukarki laserowe droższe w zakupie, ale mają niższe koszty drukowania. Ich zakup opłaca się przy drukowaniu dziesiątek stron miesięcznie. To jest granica, którą wielu pracowników administracyjnych w domowym biurze osiągnie w ciągu jednego dnia.

W takiej sytuacji kluczowe znaczenie ma szybkość druku. Np. drukarka monochromatyczna Xerox B210 może drukować (przy pokryciu około 5%) do 30 stron A4 na minutę. Zawiera tacę na 250 arkuszy i oczywiście drukowanie bezprzewodowe z telefonu lub laptopa za pomocą połączenia Wi-Fi. Urządzenie posiada również funkcję dupleksu, a jego cena to około 599 zł.

Jeśli potrzebujesz drukować w kolorze (np. załączone grafy i ilustracje w dokumentach), sięgnij po Lexmark C3224dw (średnia cena 389 ). Jej zdolność do drukowania w większej liczbie kolorów obniża prędkością drukowania (22 czarno-białych stron na minutę). Podobnie jak poprzednie urządzenie, to urządzenie posiada podajnik o pojemności 250 arkuszy.

A jeśli potrzebujesz dodatkowo skanować, wybierz kolorową drukarkę wielofunkcyjną Canon i-SENSYS MF643Cdw, która ma również skaner o rozdzielczości 600 × 600 DPI. Urządzenie o średniej cenie 1250 ma prędkość drukowania do 21 czarno-białych stron/min, natomiast skaner pracuje z prędkością 27 czarno-białych stron na minutę. Dostępne również funkcje kopiowania i drukowania bezprzewodowego.

Bądź jako pierwszy
Najnowsze informacje o nowościach i promocjach bezpośrednio na Twój e-mail.

Podobne artykuły

5% pokrycia strony podczas wydruku lub ile stron starcza na toner?

Tobie także skończył się nowy toner po wydrukowaniu prawie połowy deklarowanej ilości wydruków? Problem polega na tym, że ilość wydruków...

23. 9. 2019  Przeczytaj cały artykuł »

Jak drukować z urządzeń mobilnych: przewodnik dla początkujących

Wbudowane kamery w smartfonach prawie zastąpiły aparaty kompaktowe. Wraz ze wzrostem pamięci wewnętrznej i wydajnością operacyjną,...

9. 8. 2022  Przeczytaj cały artykuł »

Transport od 13.90 zł

do paczkomatu

Dostawa w ciągu 48 godzin

Jesteśmy naprawdę szybcy

Masz z nami czas

Możesz zwrócić towar w ciągu 30 dni

Nagrodzimy Cię

Za każdy zakup otrzymasz punkty lojalnościowe