Którą (tanią) drukarkę do druku sporadycznego wybrać?

31. 1. 2022

18. stycznia 2022, 14:19 | Większość artykułów dotyczących doboru drukarek dedykujemy urządzeniom, które drukują w stosunkowo dużym nakładzie przy możliwie najniższej cenie. Ale też ludzie, którzy potrzebują tylko od czasu do czasu drukować i chcą czerpać korzyści z wielofunkcyjności - skanowania i kopiowania. Po jakie urządzenie sięgnąć w takim momencie?

Do druku sporadycznego nadaje się przede wszystkim drukarka laserowa. Powód jest prosty: mechanizm drukujący nie ma nic przeciwko, jeśli nie będzie działał przez dłuższy czas. Jednak w przypadku urządzeń atramentowych podobna sytuacja jest problemem, ponieważ płynny atrament wysycha - a jeśli nie będzie używany dłużej niż kilka tygodni, wyschnięty atrament uszkodzi głowicę drukującą i będzie wymagał wymiany.

Druk laserowy nie ma tego problemu, ponieważ działa z proszkiem tonera, który jest przenoszony na papier w postaci stałej. Zaletą drukarek laserowych również niższe koszty druku.

Drukarka do druku sporadycznego

1tlac.png

Jednym z najtańszych urządzeń jest czarno-biała drukarka HP LaserJet M209dw w standardzie, której cena to około 979 zł. Urządzenie ma prędkość drukowania 29 stron na minutę i rozdzielczość 600 × 600 DPI. Ta wartość jest wystarczająco duża, aby drukować

Bezprzewodowe drukowanie przez Wi-Fi lub Bluetooth to rzecz oczywista - jest też funkcja dupleksu.

2tlac.png

W kategorii kolorowych urządzeń laserowych zwycięzcą jest Canon i-Sensys LBP621Cw (średnio 1 800 zł). W porównaniu do poprzedniego produktu drukuje wolniej (18 czarno-białych stron na minutę), ale w rozdzielczości 1 200×1 200 DPI. Taca wejściowa ma pojemność 250 arkuszy, więc przy okazjonalnym drukowaniu unikasz uzupełniania go przez długi czas.

Miłym dodatkiem kompatybilne tonery do Canon i-Sensys LBP621Cw. W porównaniu z wkładami oryginalnymi nawet 2,5 razy tańsze (przy przeliczeniu kosztu wydruku jednej strony).

Urządzenia wielofunkcyjne do sporadycznego drukowania

Do tzw. wielofunkcyjnych należą urządzenia do skanowania, drukowania, ale także faksowania czy odczytu danych z kart pamięci. Drukarki wielofunkcyjne mają szereg innych zalet - zajmują znacznie mniej miejsca w porównaniu do urządzeń wolnostojących, nie bez znaczenia też mniejsze zużycie energii oraz łatwiejsza i szybsza obsługa.

3tlac.png

Tanim urządzeniem wielofunkcyjnym do okazjonalnego drukowania czarno-białego jest Xerox WorkCentre 3025Bi w cenie około 657 i rozdzielczości 1200 × 1200 DPI. Drukuje z prędkością 20 stron na minutę, a podajnik wejściowy ma pojemność 150 arkuszy. Dostawa obejmuje tonery o pojemności około 60 % wkładów sprzedawanych oddzielnie.

Rozdzielczość skanera (a tym samym kopiowanie) to 600 × 600 DPI. Możesz także drukować bezprzewodowo z urządzenia wielofunkcyjnego. Istotną zaletą kompaktowe wymiary urządzenia, dzięki którym Xerox WorkCentre 3025Bi zmieści się praktycznie wszędzie. Dostępne również tonery kompatybilne:

4tlac.png

Jeśli planujesz zakup kolorowego urządzenia wielofunkcyjnego, polecamyXerox C235DNI. Ze wszystkich wymienionych tutaj urządzeń jest logicznie najdroższa, cena drukarki to około 1 694 zł. Jest łatwa w obsłudze za pomocą ekranu dotykowego, komputera, a także telefonu - nie brakuje funkcji bezprzewodowego drukowania.

Drukarka może pochwalić się szybkością druku kolorowego 22 str./min, drukiem dwustronnym i (jak większość poprzednich urządzeń) rozdzielczością 600 × 600 DPI.

Skaner ma taką samą rozdzielczość, ale wyposażony jest również w funkcję automatycznego podajnika dokumentów. Dzięki temu może skanować do 20 arkuszy A4 na minutę - rzecz stosunkowo niespotykana na tym poziomie cenowym. Zeskanowane dokumenty zostaną wysłane na Twoją skrzynkę e-mail.

Powiązane produkty

+ Prezent
XEROX 3020 (106R02773) - Toner TonerPartner PREMIUM, black (czarny)
Do jakich drukarek jest to odpowiedni produkt?
Czarny1500 stron 10,23 gr / strona TonerPartner W magazynie
153,44 zł
124,75 zł bez VAT
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 43,44 zł
XEROX 3020 (106R02773) - Toner Economy, black (czarny)
Do jakich drukarek jest to odpowiedni produkt?
Czarny1500 stron 7,19 gr / strona Economy W magazynie
107,90 zł
87,72 zł bez VAT
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 94,02 zł
Bądź jako pierwszy
Najnowsze informacje o nowościach i promocjach bezpośrednio na Twój e-mail.

Podobne artykuły

Jak drukować z urządzeń mobilnych: przewodnik dla początkujących

Wbudowane kamery w smartfonach prawie zastąpiły aparaty kompaktowe. Wraz ze wzrostem pamięci wewnętrznej i wydajnością operacyjną,...

9. 8. 2022  Przeczytaj cały artykuł »

Produkcja proszku tonera czyli jak obchodzić się z CMYK

Jeśli sądzisz, że autor tego tekstu zdecydował się napisać artykuł z zakresu auto-moto, i w dodatku tak naprawdę nie sprawdził tytułu i...

14. 12. 2020  Przeczytaj cały artykuł »

Transport od 13.90 zł

do paczkomatu

Dostawa w ciągu 48 godzin

Jesteśmy naprawdę szybcy

Masz z nami czas

Możesz zwrócić towar w ciągu 30 dni

Nagrodzimy Cię

Za każdy zakup otrzymasz punkty lojalnościowe