Jak zrobić kartkę walentynkową

30. 1. 2023

30. stycznia 2023, 12:00 | Walentynki już zawitały do Polski. Ale nie z Ameryki, tylko z Włoch! Choć o miłości powinniśmy pamiętać częściej niż na wakacjach, Walentynki mogą stać się okazją, która doda Ci odwagi. Więc śmiało zrób to!

Ale uwaga: „Walentynki” nie tylko dla zakochanych par. Podczas gdy pocałunek pierwszego maja jest pocałunkiem pod kwiatem wiśni, 14 lutego wysyłane tak zwane walentynki. Ważne abyś pokazał swoim bliskim, że ci na nich zależy. Odważ się wysłać jedną do swojej ukochanej, zadowolić babcię lub zrobić oryginalną zabawną kartkę walentynkową dla przyjaciela. Doradzimy jak to zrobić!

Jak zrobić kartkę walentynkową

Jak zrobić kartkę walentynkową, która odniesie sukces? Podstawą każdego życzenia, nie tylko walentynkowego, jest przede wszystkim wysokiej jakości papier. Minimaliści potrafią przeciąć to tylko na pół i napisać krótką wiadomość wewnątrz złożonych kartek. Ale jeśli chcesz kogoś oczarować oryginalnymi życzeniami, ulepsz swoje Walentynki jedną z naszych wskazówek:

Niestandardowa dekoracja

Jeśli masz w sobie odrobinę malarskiego ducha, sięgnij po ołówek lub kredki i udekoruj swoje życzenia dosłownie własnymi rękami. Nie musisz ograniczać się do serc, choć zdecydowanie należą one do wakacji i walentynek. Zastanów się, co lubi odbiorca, jakie ma hobby lub coś co by go uszczęśliwiło. Spróbuj namalować jego psa, ulubione jedzenie lub zabawne wspomnienie.

Kolorowy papier

Kolorowy papier doda akcentu nawet najzwyklejszym życzeniom. Wygląda pięknie, nawet jeśli przetłumaczysz to jako klasyczne życzenie, ale z różnymi kolorami zrobisz po prostu prawdziwy pokaz. Złóż czerwony papier jak wachlarz, który wycinasz w kształcie serca i wklejasz obok życzeń. Lub wytnij małe serca i inne kształty, aby je dodać do swoich życzeń. Dają mu kolor, styl i uśmiech na twarzy odbiorców!

istock-1195585748.jpg

Czy wiesz, że: W Japonii Walentynki obchodzone dwa razy w roku? 14 lutego Walentynki świętują mężczyźni, w tym kobiety zamieniają się rolami miesiąc później, kiedy 14 marca mężczyźni wręczają kobietom prezenty.

Folia i papier do pakowania

Stosunkowo szybki i niewymagający wariant, w którym możesz zmienić każdą walentynkową kartkę. Po prostu odetnij papier do pakowania z rolki i zawiń go na zewnątrz kartki walentynkowej. Albo zawijaj życzenia jak książkę, więc tworzysz rodzaj tablicy, którą wklejasz do środka tekturą. Lub przytnij papier do pakowania dokładnie do rozmiaru papieru i przykleić go do walentynek za pomocą kleju.

Walentynki kartkę z życzeniami z naturalnych materiałów

Wybierz się na spacer po parku, a po drodze na pewno wpadnie Ci do głowy kilka pomysłów, jak zrobić kartkę walentynkową i nadać jej wyjątkowy styl. Wdzięcznym materiałem głównie opadłe liście, małe gałązki lub pierwsze wiosenne kwiaty, które przyklejasz na awersie swojej walentynkowej kartki. Jeśli chcesz, aby wyglądało to jeszcze lepiej, wcześniej wysusz wszystkie zebrane materiały. Jeśli zaprasujesz kwiaty lub liście, będziesz mógł włożyć je do wnętrza życzeń i przygotować prawdziwą niespodziankę dla obdarowanego, gdy otworzy walentynki!

Porada: nie bój się niekonwencjonalnych materiałów, takich jak małe kamienie czy kora. Tylko upewnij się, że twój klej jest wystarczająco mocny i nie wypadną z twoich życzeń, zanim zdążysz je przekazać!

Weź drukarkę do pomocy

Pobierz swój ulubiony mem i wydrukuj go na kolorowej drukarce. Przyklej obrazek do walentynek i rodzą się śmieszne życzenia dla przyjaciela! W Internecie na pewno znajdziesz szereg wzorów i serc, które po wydrukowaniu ozdobią Twoje życzenia (nie zapomnij tylko o odpowiednim papierze do drukarki). Lub wydrukuj kontury lub obrazy, które stworzą tylko wyraźne linie, a resztę pokoloruj jak książeczki do kolorowania lub przemaluj według własnej wyobraźni kredkami, kredkami woskowymi, markerami lub zakreślaczami.

Czy wiesz, że: Najstarsze życzenia walentynkowe w Europie zachowały się z 1477 roku, a ich autorką była kobieta. Margery Brews napisała następnie swoją miłość do Johna Pastora, którego później naprawdę poślubiła, a ich syn wyrósł na rycerza, który służył pod Henrykiem VIII. Jeśli interesuje Cię, jak wygląda najstarsza kartka walentynkowa w Europie, znajdziesz w Bibliotece Brytyjskiej w Londynie.

Postaw na moc zdjęć

Wspólne wspomnienia to jedna z najcenniejszych rzeczy, które możesz dać drugiej osobie. Zanurz się w tych, które już masz i przejrzyj starsze zdjęcia. Następnie wydrukuj wybrane zdjęcia, najlepiej na wysokiej jakości papierze fotograficznym. Na koniec wytnij zdjęcia, a jeśli chcesz być trochę kreatywny, wydrukuj więcej zdjęć i stwórz oryginalny kolaż.

Nie bój się dekoracji

Na koniec możesz ozdobić swoje życzenia naklejkami, zawiązać wstążką lub zwykłym sznurkiem. Lub włóż walentynki do koperty i obserwuj obdarowanego gdy je wyjmuje.

Teraz wiesz, jak zrobić kartkę walentynkową. Nie zapomnij napisać swojej osobistej wiadomości do Walentynki, którą zakończysz podpisem. Życzymy powodzenia i dużo miłości nie tylko w Walentynki!

Bądź jako pierwszy
Najnowsze informacje o nowościach i promocjach bezpośrednio na Twój e-mail.

Podobne artykuły

Papier i papier to nie to samo, część 1: Koncentrujemy się na wykorzystaniu

Jeśli drukowanie jest stałą częścią Twojej codzienności, to z pewnością wiesz, że papier nie jest tylko jeden. Istnieje kilka rodzajów...

12. 12. 2022  Przeczytaj cały artykuł »

Papier a papier to nie to samo, część 2: Koncentrujemy się na jakości

Jeśli drukowanie jest stałą częścią Twojej codzienności, to z pewnością wiesz, że papier nie jest tylko jeden. Istnieje kilka rodzajów...

13. 3. 2018  Przeczytaj cały artykuł »

Transport od 13.90 zł

do paczkomatu

Dostawa w ciągu 48 godzin

Jesteśmy naprawdę szybcy

Masz z nami czas

Możesz zwrócić towar w ciągu 30 dni

Nagrodzimy Cię

Za każdy zakup otrzymasz punkty lojalnościowe