Jak urządzić nowoczesne biuro w domu i wybrać odpowiednie wyposażenie?

18. 11. 2019

18. listopada 2019, 20:08 | Home office staje się coraz częściej wybiaraną formą wykonywania obowiązków zawodowych przez pracowników. W naszym biurze domowym często spędzamy dziesiątki godzin tygodniowo. Dobrze zaprojektowane biuro ma sprzyjać koncentracji, pomagać w wypełnianiu obowiązków i ma również wpływ na nasze zdrowie. Jak podejść do urządzenia możesz dowiedzieć się w poniższym artykule.

Home office ma takie same wymagania koncentracji jak praca w klasycznym biurze. Musi to zrozumieć przede wszystkim Twoja rodzina. Zdarza się, że partnerzy i dzieci nie zawsze rozumieją istotę pracy w domu - i wymagają uwagi, załatwiania spraw lub przygotowywania lunchu. Pomocne może być delikatne, ale spójne wyjaśnienie twojej sytuacji.

Przestrzeń na biuro domowe

Zaaranżuj swoje biuro w wystarczająco dużym pokoju, jak najdalej od miejsc tętniących życiem. Jeśli nie ma innego wyjścia, możesz wydzielić sobie kącik, np. w salonie. Ważne jest, aby inni członkowie rodziny przestrzegali godzin pracy i nie przeszkadzali. Za pomocą słuchawek można niezawodnie osłonić hałas podczas normalnej pracy w domu, na przykład przez „neutralny” dźwięk morza lub lasu.

Oświetlenie

Odpowiednie oświetlenie jest ważne nie tylko dla pracy, ale także dla dobrego samopoczucia. Brak słońca powoduje niepokój i wiąże się również z depresją. Dlatego ważne jest, aby w biurze znajdowało się okno. Dodatkowym źródłem światła to odpowiednia lampa sufitowa lub biurkowa, która przyda się jesienią i zimą.

pc L

Miejsce pracy powinno znajdować się w zasięgu naturalnego światła dziennego

Sięgnij po produkty, które emitują tak zwane zimne światło - przypomina światło słoneczne i pomaga uniknąć typowego jesiennego mroku. Umieść lampę na stole obok komputera. Jego poświata powinna być równa jasności monitora, w przeciwnym razie istnieje ryzyko szybkiego zmęczenia oczu i bólów głowy.

Meble biurowe

Podstawą biura domowego jest profesjonalne biurko i fotel. Dobrze dobrane meble pozwalają postępować zgodnie z zasadami ergonomii pracy biurowej. Wiele korzyści zdrowotnych dla ludzkiego ciała wynika z pracy na stojąco. Aby zapobiec bólowi pleców i szyi, możesz przeciwdziałać regularnemu rozciąganiu - zainspiruj się naszą ofertą ćwiczeń w biurze.

Wybór odpowiedniego biurka

Dobrze dobrane biurko pozwala utrzymać monitor na wysokości oczu i pracować tak, aby przedramiona były pod kątem 90 stopni. Ponadto biurko powinno być wyposażone w:

  • wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić komputer, drukarkę, notesy i inne (zalecane wymiary co najmniej 120 x 80 cm)
  • matowa płyta biurka (błyszcząca płyta może odbijać światło),
  • stojak na monitor (abyś mógł patrzeć bezpośrednio na ekran).
  • Odległość między płytą biurka i podłogą zależy od Twojej wysokości. Kobiettom może wystarczyć biurko o wysokości 65 cm, dojrzały mężczyzna będzie potrzebował deski o wysokości 82 cm. Problem ten elegancko rozwiązują biurka regulowane, z regulacją wysokości blatu nawet do pracy stojącej.

polohovaci stol L

Biruko regulowane umożliwia dostosowanie wysokości blatu do pracy w pozycji siedzącej i stojącej.

Wybór odpowiedniego krzesła biurowego

Wybierz odpowiednie krzesło, które pozwoli ci trzymać nogi pod kątem prostym, kładąc stopy płasko na podłodze. Kształtowanie oparcia powinno wspierać utrzymywanie prostego siedzenia przez cały czas. Wyściółka nie może być zbyt miękka, ale musi również podtrzymywać okolice lędźwiowe. Duże znaczenie mają również podłokietniki, które dodatkowo odciążają nadgarstki.

Kupując fotel do biura nie kieruj się przede wszystkim designem, ale raczej sięgnij po stabilne, ergonomiczne krzesło z regulacją wysokości, głębokości i pochylenia. Droższe krzesła również wyposażone w tak zwany mechanizm synchronicznego regulowania, który automatycznie zmienia pochylenie poszczególnych elementów w zależności od pozycji. Uwaga, nigdy nie wybieraj krzesła biurowego przez Internet - zawsze wybierz opcję możliwości wypróbowania.

Akcesoria biurowe

Niektórym wystarczy zwykły długopis i notatnik, inni potrzebują niszczarki, skaner, wysokiej jakości drukarki i wystarczającej ilości papieru biurowego.

Wybierz drukarkę przede wszystkim zgodnie z częstotliwością i wymaganą jakością wydruku. Jeśli codziennie drukujesz stosy dokumentów biurowych, sięgnij po drukarkę laserową. Chociaż cena zakupu jest nieco wyższa niż w przypadku drukarki atramentowej, ale bardziej opłacalna w eksploatacji. Zwłaszcza przy korzystaniu z tonerów kompatybilnych.

Dobrym pomysłem jest także tablica magnetyczna do rysowania schematów lub zwykłej burzy mózgów. Dzięki tablicy ściennej będziesz bardziej kreatywny. Oddaleniem się od monitora możesz się trochę rozciągnąć i dotlenić mózg – wtedy pomysł sam przyjdzie Ci do głowy.

Bądź jako pierwszy
Najnowsze informacje o nowościach i promocjach bezpośrednio na Twój e-mail.
Transport zawsze za darmoI na wszystko
Doręczenie na drugi dzieńJesteśmy naprawdę szybcy
Dożywotnia gwarancja na wkładyPo prostu wierzymy w nasze towary
Gwarancja na uszkodzenie drukarkiJeśli coś się stanie, zajmiemy się tym