Drukuj zdjęcia w dowolnym miejscu i czasie: 4 wskazówki dotyczące drukarek przenośnych i kieszonkowych

04. 5. 2020

4. maja 2020, 10:00 | Powoli kończy się sezon na aparaty kompaktowe. Porównywalne zdjęcia robimy bowiem z przeciętnym smartfonem. Miejsce, które zajmuje w plecaku niepotrzebny aparat, uwalnia się w ten sposób np. dla kieszonkowej drukarki, za pomocą której wydrukujesz migawki w dowolnym momencie i miejscu. Mamy kilka wskazówek na drukarki do drukowania zdjęć na bieżąco.

Drukarki kieszonkowe i przenośne łączą w sobie kilka cech: małe, kompaktowe, nie wymagają połączenia elektrycznego do pracy i drukują zdjęcia, o których chcesz pamiętać.

Aby ułatwić Ci wybór, wybraliśmy cztery drukarki kieszonkowe, które dodadzą czegoś więcej do twoich spotkań w gronie rodziny lub przyjaciół.

Wskazówka dla taniej, niezawodnej drukarki: Canon SELPHY CP-1000

Canon SELPHY CP-1000 L

Canon SELPHY CP-1000 jest lekki. 840 gramowa drukarka termosublimacyjna drukuje zdjęcia o wielkości 10 x 15 cm w 47 sekund, ale może również drukować kwadratowe i miniaturowe etykiety lub papier fotograficzny w wielkości karty kredytowe.

Czas ładowania wynosi około 4 godzin, maksymalna rozdzielczość drukarki to 300 DPI.

Możesz wygodnie obsługiwać drukarkę za pomocą 6,8-calowego ekranu dotykowego. Możesz łatwo przeglądać i drukować zdjęcia za naciśnięciem jednego przycisku. Canon SELPHY CP-1000 rozumie sobie między innymi z kartami pamięci i aparatami fotograficznymi. Urządzenie zawiera aplikację do edycji zdjęć (strojenie jasności, koloru lub redukcji szumów).

Co to jest DPI i jak wpływa na drukowanie zdjęć? Aby dowiedzieć się tego wszystkiego, zobacz Co to jest rozdzielczość DPI w drukowaniu i jak wybrać odpowiednią drukarkę?

Wskazówki dla drukarki lekkiej jak piórko: Kodak Photoprinter Mini 2 White

Kodak Photoprinter Mini 2 White L

Waży zaledwie 238 g, ale w pozornie delikatnej obudowie Kodak Photopriner Mini 2 White jest mocny silnik, który drukuje do 20 zdjęć w rozdzielczości 300 DPI na jednym ładowaniu. Potrafi obsługiwać klasyczne zdjęcia (10 × 15 cm), ale format karty kredytowej (8,6 × 5,4 cm) lub kwadratu o wymiarach 5 × 5 cm nie jest jej obcy.

Urządzenie zawiera tacę z 8 dokumentami fotograficznymi. Istnieje aplikacja Kodak, która ułatwia edycję lub cięcie zdjęć. Możesz przesyłać zdjęcia ze smartfona za pomocą sieci Wi-Fi lub NFC (wystarczy przyłożyć telefon obok drukarki). Kodak Photoprinter Mini 2 White jest ładowany kablem microUSB w 90 minut.

Wskazówka: Szukasz papieru fotograficznego? Sprawdź naszą ofertę.

Wskazówka dla drukarki: Canon SELPHY CP1300

Canon SELPHY CP1300 L

Uosobieniem kompromisu między najlepszymi parametrami a niską ceną jest Canon SELPHY CP1300. Drukarka działa na zasadzie termosublimacji i ma rozdzielczość 300 DPI i prędkość drukowania 27 sekund na obraz.

Na jednym ładowaniu można wydrukować do 12 zdjęć, czas ładowania wynosi około 4 godzin. Możesz podłączyć Canon SELPHY CP1300 do smartfona (lub komputera) przez Wi-Fi. Możesz także drukować z pendraiwa, karty pamięci lub podłączając komputer za pomocą kabla USB.

Na 3,2-calowym wyświetlaczu można przycinać i rozjaśniać zdjęcia przed drukowaniem. Drukarka oferuje również drukowanie zdjęć na dokumenty lub "pasków" fotograficznych - na wzór automatu.

Nie wiesz, jak drukować zdjęcia ze smartfona? Aby uzyskać instrukcje, zobacz Jak drukować z telefonu komórkowego: Przewodnik dla początkujących.

Wskazówka dotycząca dużej wagi między drukarkami kieszonkowymi: Polaroid Mint Pocketprinter Black

Polaroid Mint Pocketprinter Black L

Polaroid jest synonimem aparatów z natychmiastowym drukiem - nic więc dziwnego, że marka rozwijała się na rynku przenośnych drukarek z wielką energią. Jego flagowym produktem jest Polaroid Mint Pocketprinter Black.

Urządzenie termoutwardzalne, ważące 162 gramy, drukuje około 50 zdjęć do 5 × 7,6 cm na jednym ładowaniu; każdy z nich drukuje przez około 60 sekund. Polaroid Mint Pocketpriner możesz naładować w ciągu 2 godzin.

Podczas drukowania urządzenie wykorzystuje technologię Zink Zero Ink, która zapobiega zabrudzeniu drukowanych obrazów. Możesz łatwo edytować zdjęcia w aplikacji Polaroid Mint, którą możesz pobrać na swój telefon - jest kompatybilny z iOS i Androidem.

Bądź jako pierwszy
Najnowsze informacje o nowościach i promocjach bezpośrednio na Twój e-mail.

Podobne artykuły

Jak drukować z urządzeń mobilnych: przewodnik dla początkujących

Wbudowane kamery w smartfonach prawie zastąpiły aparaty kompaktowe. Wraz ze wzrostem pamięci wewnętrznej i wydajnością operacyjną,...

9. 8. 2022  Przeczytaj cały artykuł »

uvod

Co oznacza rozdzielczość DPI podczas drukowania i jak wybrać odpowiednią drukarkę?

Większość kupujących wybiera drukarkę domową lub biurową według ceny, podczas gdy mniejszość patrzy na szybkość drukowania i zużycie...

14. 6. 2022  Przeczytaj cały artykuł »

Transport od 13.90 zł

do paczkomatu

Dostawa w ciągu 48 godzin

Jesteśmy naprawdę szybcy

Masz z nami czas

Możesz zwrócić towar w ciągu 30 dni

Nagrodzimy Cię

Za każdy zakup otrzymasz punkty lojalnościowe