Drukarka EcoTank - drukarki bez wkładów

09. 9. 2019

9. września 2019 | Podobnie jak w innych przypadkach, przy zakupie nowej drukarki do domu lub biura liczą się oszczędności. Drukarki laserowe rekompensują wyższą cenę zakupu niższymi kosztami eksploatacyjnymi, gdy drukarki atramentowe bardziej opłacalne przy zakupie, ale ich materiały eksploatacjne ze względu na wkłady atramentowe o niższej wydajności i wygórowane ceny, mogą być bardzo kosztowne. Problem w wybrorze odpowiedniej drukarki rozwiązała Firma Epson w 2010 roku, kiedy wprowadziła na rynek pierwsze drukarki EcoTank bez wkładów atramentowych.

Drukarki EPSON EcoTank

By zmniejszyć koszty eksploatacji drukarek atramentowych użytkownicy często wybierali tonery kompatybilne lub zestawy uzupełniające. Producenci drukarek renomowanych marek, którzy sprawili, że sprzedaż materiałów eksploatacyjnych stała się dla nich kopalnią złota, nie podobał się rozwój tonerów alternatywnych i kartridży. Próbowali więc powstrzymać producentów tonerów alternatywnych poprzez środki ograniczające, takie jak tracking kartridży, groźba utraty roszczeń gwarancyjnych przy korzystaniu z nieoryginalnych kartridży, przedłużające się procesy - to wszystko dowodzi, że pieniądze mają największe znaczenie.

peniaze-nahled2.jpg

Jednak Firma EPSON wprowadza na rynek nową generację drukarek oznaczonych literą L. Drukarki L100 i L200 zostały wprowadzone na rynek w Azji Południowo-Wschodniej w 2010 r. Jako pierwsze drukarki na świecie, które zamiast małych 1 000-stronicowych wkładów atramentowych wykorzystują pojemniki na atrament o dużej pojemności (70 ml dla każdego koloru). Dzięki wydajności do 4 000 wydruków monochromatycznych te rewolucyjne produkty osiągnęły niskie koszty ekploatacyjne przy zachowaniu wysokiej jakości druku.

Obecnie, Firma Epson jest największym na świecie dostawcą drukarek, która wykorzystuje zaawansowany system napełniania pojemników z atramentem. W połowie 2018 r. Firma Seiko Epson Corporation ogłosiła, że światowa sprzedaż drukarek tej marki przekroczyła 30 milionów sztuk.

epson-nahled2.jpg

Drukarki z zintegrowanym pojemnikiem

Możemy bez końca spierać się o to, która drukarka jest najlepsza. Odpowiedź na to pytanie zależy od poszukiwanej drukarki. Tylko od Ciebie zależy, ile stron trzeba wydrukować, jaka rozdzielczość, jak szybko drukarka powinna zareagować, czy drukowanie jednostronne, czy też koniecznie jest drukowanie dwustronne.

Drukarki EcoTank z zintegrowanym pojemnikiem droższe niż konwencjonalne drukarki atramentowe, ale wysokiej jakości kolorową drukarkę EcoTank z interfejsem Wi-Fi i USB, skanerem i kopiarką, można kupić już od 589 PLN. Dla funkcji druku mobilnego wystarczy pobrać aplikację producenta.

tankovanie-nahled2.jpg

Pojemność i format drukarek

Standardowy rozmiar wydruku to A4, ale jeśli potrzebujesz wydruki większych arkuszy, na rynku dostępna jest również drukarka A3. Cena takiego produktu jest około 11 tysięcy koron i rośnie wraz z większą liczbą funkcji, szybkością drukowania i innymi parametrami. Niemal wszystkie drukarki zbiornikowe z pojemnymi pojemnikami do napełniania kolorowe. Wciąż można znaleźć kilka modeli monochromatycznych, zazwyczaj chodzi o starsze modele. Ze względu na niską cenę oryginalnych wkładów do drukarek zbiornikowych nie warto już kupować alternatywnych wkładów. W zależności od wyposażenia, ceny wynoszą zwykle od 3 do 15 tysięcy, ale mogą wspiąć się na ponad 20 tysięcy koron.

Drukarki wielofunkcyjne

Drukarki wielofunkcyjne z systemem zbiornikowym to zwykłe wilofunkcyjne drukarki atramentowe, tylko i wyłącznie o większych pojemnikach na atrment, łatwe do napełniania, wydajniejsze i tańsze. Drukarki zbiornikowe o wielofunkcyjnym designie obecnie produkowane przez wszystkich wiodących producentów drukarek.

Bądź jako pierwszy
Najnowsze informacje o nowościach i promocjach bezpośrednio na Twój e-mail.

Podobne artykuły

Drukarka laserowa od A do Z: jak działa

Jeśli stoczyłeś już „walkę“ drukarka laserowa kontra atramentowa i jako zwycięzcę wybrałeś tę pierwszą, możesz być ciekawy, jak działa to...

2. 5. 2018  Przeczytaj cały artykuł »

Jaka drukarka będzie najlepsza do biura

Przed 580 laty Johannes Gutenberg stworzył pierwszą przemysłową metodę druku na świecie. Odkrycie bezprecedensowym sposobem zmieniło...

25. 4. 2019  Przeczytaj cały artykuł »

Transport od 13.90 zł

do paczkomatu

Dostawa w ciągu 48 godzin

Jesteśmy naprawdę szybcy

Masz z nami czas

Możesz zwrócić towar w ciągu 30 dni

Nagrodzimy Cię

Za każdy zakup otrzymasz punkty lojalnościowe