Świąteczna kreacja z dziećmi: DIY ozdoby, z którymi poradzi sobie cała rodzina

05. 12. 2021

5. grudnia 2021, 21:23 | Święta Bożego Narodzenia to okazja do spędzenia więcej czasu z rodziną. Zanurz się w świąteczny nastrój podczas Adwentu i stwórz oryginalną świąteczną dekorację, z która pomogą Cii dzieci. Oprócz wyjątkowo udekorowanego domu, Ty i Twoje maluchy będziecie bawić się świątecznymi dekoracjami przez wiele zimowych popołudni! Przeczytaj nasze instrukcje tworzenia nie tylko z papieru i wypróbuj je w tym roku.

Płatki śniegu z papieru

Robienie papierowych ozdób to frajda dla całej rodziny, która wprowadzi Cię w przyjemną świąteczną atmosferę. Zacznij od płatków śniegu z papieru, którymi możesz ozdobić choinkę, szyby, lodówkę i inne meble w domu. Nie potrzebujesz niczego specjalnego, aby zrobić świąteczne płatki. Wystarczy ołówek, nożyczki i papier biurowy, można też użyć papieru do pakowania prezentów lub kolorowego. Lub pomaluj białą kartkę akwarelami lub kredkami, spraw, by było weselej! Następnie postępuj w następujący sposób:

 1. Papier w formacie A4 złóż na pół.
 2. Następnie weź dolny (złożony) róg i przełóż go do środka papieru. Zrób to samo z drugim rogiem. Zagięte rogi powinny tworzyć trójkąt.
 3. Złóż ponownie złożony róg na pół. Następnie odwróć papier i zrób to samo z drugim rogiem.
 4. Chwyć złożoną piramidę za czubek (środek kartki) i odetnij spód w lekki łuk.
 5. Teraz trzymasz w dłoni podstawę płatka śniegu. Rozpocznij cięcie! Im więcej szczegółów chcesz na płatku śniegu, tym drobniejsze i delikatniejsze cięcia. Zacznij od prostszych wzorów i więcej eksperymentuj.
 6. Rozłóż płatek śniegu! Jeśli chcesz go powiesić, zrób w nim otwór nożyczkami lub cyrklem, przez który następnie przeciągniesz sznurek.
istock-1186187421.jpg

Wieniec adwentowy

Zrób w tym roku swój własny wieniec adwentowy lub ozdobny wieniec na drzwi z dziećmi! Zrób miejsce na stole w jadalni, przygotuj wszystkie materiały i zabierz się do pracy. Aby wykonać wieniec adwentowy będziesz potrzebować:

 • korpus na wianek,
 • gałązki,
 • nożyczki,
 • pistolet termotopliwy (lub bardzo dobry klej, ale chyba nie będzie tak skuteczny),
 • cztery świeczki,
 • drobne ozdoby (np. szyszki, plastry suszonych owoców, wstążki, małe bombki itp.).

Zdecydowanie nie musisz trzymać się tej listy. Wręcz przeciwnie, dostosuj go całkowicie do swoich upodobań! Zastąp gałązkę świąteczną girlandą, sznurkami, wstążkami lub kawałkami materiału, do których dobierzesz odpowiednie ozdoby według własnego gustu. A jak to zrobić?

  1. Zacznij od cięcia gałązek. Jeden po drugim przyklej je do korpusu korony za pomocą pistoletu na gorące.
  2. Następnie wybierz miejsca, w których umieścisz świece i nakłuj je przygotowanymi kolcami (na końcu umieść świece na wieńcu).
  3. Dorzuć dekoracje! Możesz ykorzystać przyprawy, takie jak cynamon lub drobiazgi, które znajdziesz w ogrodzie lub podczas spaceru po lesie (kasztany, łupiny orzecha włoskiego, gałązki, liście). Pozwól dzieciom wybrać, co ułożyć na wieńcu i przyklej je do wieńca zgodnie z ich instrukcjami.
  4. Na koniec ułóż świeczki.
  5. Gotowe!
istock-1021586122.jpg

DIY ozdoby świąteczne - jak je zrobić?

Twardy papier przyda się do samodzielnego wykonania ozdób choinkowych. Karton jest idealny, możesz użyć również starych pudełek, twardszych toreb papierowych, ale także drewna i innych materiałów, które znajdziesz w domu.

 1. Narysuj kontur pożądanego kształtu na tekturze. Gwiazdkę lub choinkę możesz narysować za pomocą linijki. Możesz ułatwić sobie pracę z bardziej złożonymi kształtami, drukując je na drukarce, a następnie wycinając i rysując ołówkiem na kartonie.
 2. Wytnij dekorację z tektury zgodnie z wcześniej narysowanym konturem (młodsze dzieci prawdopodobnie będą potrzebować trochę pomóc).
 3. Weź kredki, kredki woskowe, markery, tempery lub inny kolor i pokoloruj i narysuj swoje ozdoby, jak chcesz!
 4. Jeśli chcesz czegoś ekstra, udekoruj ozdobę brokatem, kamieniami lub kawałkami igieł.
 5. Na koniec nie zapomnij zrobić dziurkę w kartonie, aby przeciągnąć przez nią sznurek.
 6. Upiększ swoją choinkę gotowymi ozdobami świątecznymi lub zawieś je np. w oknach jak girlandy.

Wskazówka: nie musisz ograniczać się do ornamentów 2D. Sklej ze sobą poszczególne części tektury, na przykład w kształt domu lub prezentu świątecznego.

istock-1182399795.jpg

 

Bądź jako pierwszy
Najnowsze informacje o nowościach i promocjach bezpośrednio na Twój e-mail.

Podobne artykuły

DIY świąteczne prezenty z drukarką — jak tworzyć bony, naklejki i nie tylko

Święta zbliżają się wielkimi krokami i chciałbyś podarować swoim bliskim coś oryginalnego? A może po prostu nie masz czasu na zakup...

23. 11. 2021  Przeczytaj cały artykuł »

Transport od 13.90 zł

do paczkomatu

Dostawa w ciągu 48 godzin

Jesteśmy naprawdę szybcy

Masz z nami czas

Możesz zwrócić towar w ciągu 30 dni

Nagrodzimy Cię

Za każdy zakup otrzymasz punkty lojalnościowe