Certyfikat ochrona środowiska

21. 7. 2021

Toner Partner PL wspiera publiczne kampanie edukacyjne w zakresie ochrony środowiska z tego tytułu otrzymaliśmy Certyfikat.

Firma Ledum Kamara PL Sp. z o.o. wspiera prowadzenie publicznych kampanii edukacyjnych w zakresie ochrony środowiska realizowane przez firmę Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań S.A. i Biosystem Elektrorecykling S.A. z tego tytułu otrzymaliśmy Certyfikat Realizacji Publicznych Kampanii Edukacyjnych w zakresie Ochrony Środowiska.

„WŁĄCZ ECO WYOBRAŹNIĘ” jest kompleksową i długofalową kampanią informacyjno-edukacyjną o tematyce związanej z racjonalną gospodarką odpadami, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych, zbiórki i recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii i akumulatorów.

Głównym celem działań podejmowanych w ramach kampanii jest kształtowanie proekologicznych nawyków i zachowań związanych z pozbywaniem się zużytych i niepotrzebnych przedmiotów, które powstają w gospodarstwach domowych, firmach, instytucjach czy placówkach handlowych.

ledum-kamara-pl-(2).jpg

Podobne artykuły

1 minuta czytania

Zużyte tonery i co dalej? czyli Jak recyklingować tonery

Segregacja odpadów jest dla większości z nas czymś zupełnie naturalnym. O ile należysz do grona osób, którym zależy na środowisku naturalnym, czasami przychodzi ci na myśl, jak należy segregować konkretną rzecz. Na przykład toner. Następujący tekst przybliży ci, jak wygląda sprawa tonerów z punktu widzenia prawa i co należy uczynić, żeby utylizować ekologicznie.

Przeczytaj cały artykuł »
3 minuty czytania

Co zrobić z pustą kasetą po tuszu lub tonerze: doradzamy, jak je utylizować lub poddać recyklingowi

Niezależnie od tego, czy używasz drukarki atramentowej, czy laserowej, nie unikniesz ich wymiany od czasu do czasu w postaci zużytej kasety. Ale czy wiesz, co zrobić ze starym pustym wkładem do drukarki? Kosz na śmieci zdecydowanie nie jest trafiony - przynajmniej jeśli nie chcesz zaszkodzić naturze. Co wiec robić z pustymi kasetami po tuszach i tonerach?

Przeczytaj cały artykuł »