Wielki przewodnik po wyborze drukarki 2020: Jak wybrać najlepszy sprzęt do domu lub biura

Wybrać właściwą drukarkę to żaden miód. Zawsze jednak staramy się sięgać po najlepsze urządzenie, na jakie pozwala nasz budżet. Jednak rynek drukarek zmienia się w błyskawicznym tempie - a urządzenia, które były najlepsze w różnych kategoriach cenowych dla domu lub biura, często ustępują miejsca innym urządzeniom. Przeczytaj, z jakimi drukarkami błędu na pewno nie zrobisz.

Na wstępie trzeba powiedzieć, że uniwersalnej „najlepszej drukarki ” nie ma. Nawet nie może; zależy bowiem od właściwości, jakich wymagasz od urządzenia. Najwyższej klasy drukarka biurowa będzie nadmiarem dla domowej drukarki – a najlepszy sprzęt gospodarstwa domowego w biurze z wysokim obrotem dokumentów nie będzie nadążał.

Zawartość 
1. Drukarka czarno-biała o niewielkiej objętości
2. Drukarka do druku kolorowego wysokiej jakości
3. Sprzęt do druku wysokonakładowego
4. Drukarka fotograficzna
5. Drukarka czarno-biała do druku wielkopowierzchniowego
6. Wielofunkcyjna drukarka do druku małoobjętościowego
7. Najlepsza drukarka ze skanerem płaskim
8. Najlepszy tani sprzęt
9. Jakość za rozsądne pieniądze
10. Drukarka kolorowa z wysokiej jakości skanerem stretch

Jak wybraliśmy drukarki?

Tworząc ten przewodnik, wzięliśmy pod uwagę różne sytuacje, które możena napotkać w biurze lub w domu (potrzeba drukowania wielonakładowego lub skanowania w wysokiej jakości) a dla każdego z nich wybraliśmy najlepszą drukarkę na rynku.

Oceniając różne urządzenia sprawdziliśmy dostępne recenzje, przyjrzeliśmy się ocenom klientów na porównywarkach towarowych, a urządzenia, które trafiły do ostatecznego wyboru, sami sprawdziliśmy. Ważna dla nas była też dostępność poszczególnych urządzeń czy to, czy do drukarek istnieją kompatybilne tonery, które potrafią obniżyć cenę druku nawet o 80 proc.

Wybór właściwej drukarki zależy od szeregu różnych parametrów. Zanim zaczniesz się po niej rozglądać, odpowiedz sobie na kilka pytań:

Dla lepszej orientacji do poszczególnych czynników dodaliśmy link do polecanych urządzeń. Wystarczy na niego kliknąć, a przeglądarka skieruje cię głębiej w przewodnik, do bardziej szczegółowego opisu drukarki.

1. czynnik decyzyjny: Co i w jakiej ilości potrzebuję drukować?

Niektóre urządzenia mają zalecaną objętość druku w niższych setkach stron miesięcznie, inne bez problemu poradzą sobie z dziesiątkami tysięcy wydrukowanych arkuszy.

Jeśli drukujesz w małych ilościach (nieważne, czy w biurze, czy w domu), opłaca ci się drukarka atramentowa. Jej eksploatacja jest wprawdzie droższa, z drugiej strony jest też tańsza na zakup; jeśli miesięcznie drukujesz nie więcej niż kilkaset arkuszy, opłaca się ci.

Postaw również na atrament, jeśli potrzebujesz drukować wysokiej jakości grafiki i dokumenty (niezależnie od ich ilości) - zobacz następny rozdział.

 • drukarka czarno-biała o małej pojemności druku: Epson EcoTank Mono M2140

Przy druku masowym (1000 i więcej stron miesięcznie) trzeba już brać pod uwagę koszty druku. Można je zmniejszyć, wykorzystując alternatywne wkłady, ale w pewnym momencie drukowanie zwykłych dokumentów jest już niekorzystne dla urządzenia atramentowego i opłaca się sięgnąć po drukarkę laserową (wyższe koszty zakupu, niższe wydatki operacyjne).

 • drukarka do druku kolorowego dobrej jakości w biurze: HP Color LaserJet Enterprise M751dn
 • Drukarka kolorowa o dużej pojemności: Kyocera TASKalfa 3253ci

Specyficznym przypadkiem jest poszukiwanie urządzenia do domowego drukowania zdjęć. Wiele kolorowych drukarek atramentowych wyposażonych jest w tę funkcję, jednak lepiej sięgnąć po specjalistyczne urządzenie oparte na tzw. Druku termosublimacyjnym.

Drukarki do zdjęć łatwe w przenoszeniu i stosunkowo kompaktowe, dzięki czemu można je łatwo przechowywać na przykład w torebce.

 • Zalecana przenośna drukarka fotograficzna: Canon Zoemini

Należy również zauważyć, że producenci tonerów i wkładów atramentowych podają wydajność arkuszy A4 z pokryciem 5%. W przypadku stron z wieloma obrazami lub wykresami pokrycie kolorów może sięgać od 80 do 150% z powodu nakładania się kolorów CMYK w niektórych technologiach drukowania. Przeliczenie z deklarowanej objętości wygląda zatem następująco:

Deklarowana wydajność producenta (5% pokrycia)

Deklarowana wydajność producenta (80% pokrycia)

600 stron

37,5 strony

1 500 stron

94 stron

10 000 stron

625 stron

2. czynnik decyzyjny: Co potrzebuję drukować i w jakiej jakości?

Przy wyborze urządzenia drukującego zależy również od tego, czy chcesz drukować w kolorze, czy czarno-białe oraz w jakiej jakości.

O jakości druku decyduje parametr DPI (dots per inch) - wskazuje, ile punktów może wydrukować głowica na linii o szerokości jednego cala (około 2,54 cm). Prawdą jest, że im wyższa wartość DPI, tym bardziej szczegółowy będzie ostateczny wydruk. Oko ludzkie z odległości 30 cm (normalna odległość odczytu) rozróżnia maksymalnie 300 punktów na cal, wszelkie wyższe wartości postrzega już tak samo. Jednak oglądana z odległości 10 cm nasza rozdzielczość to aż 2200 DPI.

Do drukowania dokumentów czarno-białych wystarczy urządzenie, które drukuje w rozdzielczości co najmniej 300 DPI:

 • Drukarka czarno-biała o dużej objętości: Canon i-SENSYS LBP352x

Do drukowania prac graficznych i dokumentów kolorowych wysokiej jakości sięgnij po drukarkę o rozdzielczości co najmniej 600 DPI:

 • Drukarka wielofunkcyjna do druku małoobjętościowego: Epson EcoTank L7180
 • Drukarka wielofunkcyjna do druku wysokonakładowego: Kyocera TASKalfa 3253ci

3. czynnik decyzyjny: Jakich dodatkowych funkcji oprócz drukowania potrzebuję?

Sama drukarka często już dziś nie wystarcza. Czasami musimy zeskanować dokument w domu, w biurze nie możemy się obejść bez kopiowania. 

Lepiej więc mieć wszystkie niezbędne funkcje w tak zwanej drukarce wielofunkcyjnej niż kupować każde urządzenie osobno - między innymi zmniejszy to zużycie prądu i zaoszczędzi zmartwień o wiele kabli i zbyt mało gniazdek.

Jednym z najczęściej potrzebnych urządzeń dodatkowych jest skaner, do którego przy wyborze odpowiedniej drukarki wielofunkcyjnej można wykorzystać szereg parametrów. Niezbędna jest rozdzielczość skanowania - lepszy standard to 1200 × 2400 DPI (odpowiedni do skanowania dokumentów). Jednak do skanowania materiałów graficznych i zdjęć opłaca się zakupić osobne urządzenie o rozdzielczości do 4800 × 9600 DPI.

Skanowanie jest ściśle związane z funkcją kopiowania; drukarki, które mogą skanować, mogą również kopiować.

Důležité je, zda je skener u tiskárny plochý nebo průtahový. Plochý skener se hodí spíše pro občasné skenování dokumentů, nelze je totiž automatizovat. Dokument položíte na skenovací skleněnou plochu a po přiklopení víka se obsah listu nasnímá.

Ważne jest, aby skaner w drukarce był płaski lub przelotowy. Skaner płaski jest bardziej odpowiedni do sporadycznego skanowania dokumentów, ponieważ nie można ich zautomatyzować. Umieść dokument na szybie skanera, a następnie zeskanuj zawartość arkusza po zamknięciu pokrywy.

 • Drukarka kolorowa z wysokiej jakości skanerem płaskim: BROTHER MFC-L9570CDW

Alternatywą skanery przelotowe, przez które dokument przechodzi podczas skanowania. Ich zaletą jest to, że umożliwiają skanowanie dwustronne (dupleks); Ponadto skanowanie dokumentów można zautomatyzować za pomocą automatycznego podajnika dokumentów (ADF - Automatic Document Feeder) z tacy. I odwrotnie, nie można skanować artykułów z czasopism ani stron książek.

 • Drukarka kolorowa z wysokiej jakości skanerem stretch: BROTHER MFC-L8690CDW

4. czynnik decyzyjny: cena

Nie będziemy się okłamywać - dla wielu z nas przy zakupie drukarki najważniejsza jest kwota, jaką za nią płacimy. Jednocześnie, nawet w bardzo niskich cenach, na rynku można znaleźć urządzenie relatywnie wysokiej jakości, które zrobi wszystko, czego oczekujesz od drukarki: stosunkowo wysokiej jakości drukowanie, skanowanie i kopiowanie dokumentów.

 • Tania kolorowa drukarka ze skanerem taśmowym: HP Deskjet Ink Advantage 3788
 • Tania drukarka biurowa z wysokiej jakości skanerem płaskim: EPSON EcoTank Mono M2140

Za rozsądne pieniądze można kupić np. Sprzęt biurowy Canon PIXMA TS8350.

Dodatkowe informacje dla drukarek wysokiej jakości

Ten artykuł jest luźną kontynuacją naszego starszego artykułu Najlepsze drukarki atramentowe 2019: Doradzamy, którą kupić, który nadal jest z części aktualny. Zobacz nasze następne, starsze przewodniki tutaj:

Drukarka czarno-biała o niewielkiej objętości: EPSON EcoTank Mono M2140

1 L

Zalecana ilość druku: 800 str./miesiąc

Następne funkcje: skanowanie w kolorze (do 2 400 DPI)

Kolor druku: czarno-biały (tusz)

Epson EcoTank Mono M2140 wyrwie Ci cierń z pięty, jeśli potrzebujesz dobrej jakości czarno-białej drukarki do biura, a jednocześnie szukasz przyjaznego finansowo urządzenia.

Drukarka posiada tacę na 250 arkuszy A4 i drukuje do 20 czarno-białych arkuszy na minutę w rozdzielczości do 1200 × 2400 DPI.

Zalecana objętość druku to 800 stron miesięcznie. Epson EcoTank Mono M2140 wykorzystają więc raczej mniejsze biura, dla których drukowanie dokumentów jest raczej dodatkową działalnością operacyjną.

Drukarka charakteryzuje się długą żywotnością (producent podaje żywotność na 100 tys. kopii) i jest niemal bezobsługowa. Jedyna interwencja, której wymaga urządzenie, to sporadyczna wymiana pojemnika na odpady, co odróżnia urządzenie od wielu drukarni domowych i biurowych, w których przepełniony pojemnik na odpady (w formie gąbki) kończy swoją żywotność.

W skład dostawy wchodzą zbiorniki, które wystarczą Ci do wydrukowania nawet 11 tys. stron (przy 5% pokryciu strony). Epson EcoTank Mono M2140 potrafi też skopiować (rozdzielczość 600 x 1 200 DPI i skanować (1 200 x 2 400 DPI). 

Główne zalety:

 • system zbiorników z wygodnym uzupełnianiem,
 • duża oszczędność energii w porównaniu do drukarek laserowych,
 • pojemnik na odpady można wymienić.

Główne wady:

 • tylko drukowanie czarno-białe
 • mały wyświetlacz bez klawiatury numerycznej,
 • oferuje tylko połączenie USB.

Drukarka do druku kolorowego wysokiej jakości: HP Color LaserJet Enterprise M751dn

2 L

Zalecana objętość druku: 40 000 str./miesiąc

Dodatkowe funkcje: żadne

Kolor druku: kolor (laser)

HP Color LaserJet Enterprise M751dn to prawdziwy wybór dla biur, które potrzebują regularnego drukowania grafiki w wysokiej rozdzielczości. Oferuje ona kilka różnych jakości druku (w tej najwyższej do 1 200 x 1 200 DPI); zalecana miesięczna objętość druku wynosi 40 tys. stron (przy 5% zasięgu), maksymalne obciążenie to 150 tys. arkuszy.

Drukarka poradzi sobie także z nietradycyjnymi rodzajami papieru (reliefnym, z recyklingu i o szarej teksturze) do gramatury 300 g / m2. Urządzenie pozwala na wydrukowanie kilkudziesięciu różnych formatów (w tym wielu rodzajów okładek) do rozmiaru SRA3.

Urządzenie posiada podwójne zbiorniki wejściowe: Pierwszy pomieści do 110 arkuszy, a drugi nawet 550 sztuk papieru (do formatu A4). Można przy tym poszerzyć pojemność do 2700 arkuszy za pomocą opcjonalnego zbiornika z podkładem.

HP Color LaserJet Enterprise M751dn je vybavena 2,7palcovým displejem, který se ovládá přes klávesy. Zařízení není multifunkční – soustředí se výhradně na kvalitní tisk. Bezdrátové tisknutí (Wi-Fi, Bluetooth) je možné po dokoupení bezdrátového rozšíření.

HP Color LaserJet Enterprise M751dn jest wyposażony w 2,7-calowy wyświetlacz, który sterowany jest przez klawisze. Urządzenie nie jest wielofunkcyjne – skupia się wyłącznie na wysokiej jakości druku. Druk bezprzewodowy (Wi-Fi, Bluetooth) jest możliwy po dokupieniu rozszerzenia bezprzewodowego.

Dużą zaletą drukarki jest wytrzymałość tonerowych kaset. Czarny wkład poradzi sobie z nadrukiem 33 tys. stron A4 (5% pokrycia), kolorowe cartridge nawet 28 tys. arkuszy

Główne zalety:

 • druk papieru i w formacie SRA3,
 • specjalny tryb drukowania z szerszą gamą kolorystyczną
 • wysokie obciążenie operacyjne.

Głowne wadyy:

 • druk bezprzewodowy możliwy dopiero po dokupieniu specjalnego rozszerzenia,
 • brak dotykowego wyświetlacza
 • HP nie dostarcza kompatybilnego RIP (oprogramowania do przetwarzania obrazów rastrowych).

Sprzęt do druku wysokonakładowego: Kyocera TASKalfa 3253ci

3 L

Zalecana objętość druku: 12 500 stran A4 miesięcznie

Dodatkowe funkcje: skanowanie w kolorze (do 600 DPI) i kopiowanie, możliwe rozszerzenie modułowe

Kolor druku: kolor (laser)

Tegorocznym królem wśród drukarek biurowych jest wielofunkcyjna, korytarzowa (waży 90 kg) Kyocera TASKalfa 3253ci. Jest idealna do użytku w dużym biurze jako centralne urządzenie do drukowania, kopiowania i skanowania.

Urządzenie w ciągu jednej minuty może wydrukować do 32 stron czarno-białych i 16 kolorowych z rozdzielczością do 1200 DPI na minutę; rozumie również format A3. Do dwóch tac wejściowych można załadować do 1000 arkuszy A4 - lub 500 arkuszy A4 i 500 arkuszy A3

Możliwości drukowania urządzenia ogromne; producent deklaruje żywotność 1 800 000 stron A4. Żywotność samego cylindra oświetleniowego wynosi 200 000 arkuszy.

Kyocera TASKalfa 3253ci nadaje się do integracji z zarządzanymi systemami usług drukowania, w tym drukowania przy użyciu bezpiecznych kolejek drukowania lub z logowaniem użytkownika karty inteligentnej. W czasach cyberataków na sieci instytucji państwowych i firm prywatnych zaletą jest wsparcie najnowocześniejszych technologii bezpieczeństwa do ochrony danych i urządzeń w sieci.

Urządzenie obsługuje drukowanie z urządzeń mobilnych - wykorzystuje aplikację mobilną KYOCERA Mobile Print. Urządzeniem można sterować m.in. poprzez 10,1-calowy dotykowy wyświetlacz LCD.

Ogromną zaletą urządzenia jest jego modułowość, która znacznie zwiększa możliwości druku i funkcjonalność drukarki. Możesz rozszerzyć urządzenie o szereg akcesoriów, w tym:

 • różne modele zaawansowanych podajników skanujących
 • zaawansowany zestaw do skanowania (zawiera oprogramowanie konwertujące zeskanowane dokumenty na tekst - funkcja OCR),
 • różne tace (do 6000 arkuszy dodatkowej pojemności),
 • finiszer zszywający z dziurkowaniem,
 • jednostka składająca,
 • sortownik poczty.

Urządzenie można również wykorzystać do digitalizacji dokumentów papierowych i przesyłania ich do systemów zarządzania dokumentami.

Głowne zalety:

 • modułowość,
 • wytrzymały engine druku zbudowany z myślą o dużym obciążeniu,
 • wysoki poziom bezpieczeństwa i opcje zdalnej administracji.

Główne wady:

 • niekorzystne finansowo w przypadku zakupów bez umowy na dostawę materiałów eksploatacyjnych i usług,
 • starszy, nieporęczny interfejs użytkownika - nieprawidłowo ustawiony może być mylący dla użytkowników,
 • wymaga profesjonalnej instalacji.

Drukarka fotograficzna: Canon Zoemini

4 L

Dodatkowe funkcje: żadne

Kolor druku: kolorowa (druk termosublimacyjny)

160-gramowe urządzenie ręczne Canon Zoemini to jedna z najlepszych przenośnych drukarek fotograficznych na rynku. Drukuje do 20 obrazów 10 x 15 cm na jednym ładowaniu, ale oczywiście obsługuje również różne formaty. Pojemność tacy to 10 peelingów, papierów fotograficznych Canon ZINK (opatentowana technologia).

Możesz podłączyć Canon Zoemini do swojego smartfona przez Bluetooth oraz za pośrednictwem aplikacji Canon Mini Print, która oferuje między innymi szeroką gamę filtrów - takich jak popularny vintage.

Czas ładowania to około 90 minut, rozdzielczość drukarki 300 × 600 DPI, a szybkość drukowania pojedynczego zdjęcia około 50 sekund. Ogromnym atutem urządzenia jest jego kompaktowość - przy wymiarach 118 × 82 × 18,7 mm bez problemu zmieści się w mniejszej torebce.

Co to jest druk termosublimacyjny?
Jest to specjalna technika druku polegająca na przenoszeniu farby na podłoże poprzez podgrzanie specjalnych folii półprzewodnikowych. Aby uzyskać bardziej szczegółową analizę i zastosowanie druku termosublimacyjnego, przeczytaj artykuł Jak działają drukarki termiczne i jak je wybrać?

Główne zalety:

 • beztuszowa technologia termosublimacji druku,
 • łączność bezprzewodowa, niewielka waga i wbudowana bateria,
 • zdjęcia mogą służyć jako naklejki.

Głowne wady:

 • ze względu na opatentowaną technologię papieru ZINK ™ papier nie może być kupowany od alternatywnych producentów.

Drukarka czarno-biała do druku wielkopowierzchniowego: Canon i-SENSYS LBP352x

5 L

Zalecana objętość druku: do 20 000 str./miesiąc

Dodatkowe funkcje: żadne

Kolor druku: czarno-biały (laser)

Canon i-SENSYS LBP352x to jedna z najszybszych drukarek na rynku. Czarno-białe urządzenie laserowe potrafi w minutę wydrukować (przy 5% zasięgu) 62 strony A4i 75 arkuszy formatu A5.

Z tych danych jasno wynika, że ​​Canon i-SENSYS LBP352x jest przeznaczony do drukowania w naprawdę dużych nakładach. Podobnie jak inne parametry maszyny: podajnik wejściowy ma pojemność 600 arkuszy, ale można go rozszerzyć do 3600 stron. Możesz rozszerzyć drukarkę o tace na dokumenty o różnych rozmiarach i łączyć je w różny sposób.

Urządzenie można również rozszerzyć  o inne moduły, w tym:

 • podajnik kopert,
 • zestawy do drukowania kodów kreskowych,
 • karty pamięci do szyfrowanego drukowania.

Oczywistością jest druk dwustronny i druk z chmury (Google Print Cloud, jeśli korzystasz z G Suite) lub bezprzewodowo z urządzenia mobilnego (przez aplikacje Apple AirPrint, Mopria czy Canon PRINT Business).

Druk można również zabezpieczyć kodem numerycznym. Rozdzielczość drukarki to aż 600 x 600 DPI, a w skład opakowania wchodzą wkłady, które wystarczą ci do wydrukowania nawet 11 tys. stron. Canon i-SENSYS LBP352x można też zintegrować w środowisku sieciowym.

Pod tym linkiem można kupić wkłady zamienne do drukarki Canon i-SENSYS LBP352x za 184,04 zł.

Główne zalety:

 • bardzo szybki druk – do 62 A4 stron na minutę,
 • ogromna pojemność podajników (do 3600 arkuszy w 6 tacach),
 • modułowe rozwiązania w zakresie drukarek.

Główne wady:

 • ustawienia sieciowe muszą być wykonane przez specjalistę,
 • bardziej hałaśliwy ruch.

Wielofunkcyjna drukarka do druku małoobjętościowego.: EPSON EcoTank L7180

6 L

Zalecana objętość druku: 1 000 str./miesiąc

Dodatkowa funkcje: kolorowe skanowanie (do 2 400 DPI) i kopiowanie

Kolor druku: kolorová (tusz)

Epson EcoTank L7180 to najlepsze, co może zaoferować rynek domowych drukarek. Urządzenie pokaże ci świetną obsługę przy drukowaniu zdjęć, ulotek czy prezentacji, ale wstydu nie zrobi np. ani w studiu graficznym, ani fotograficznym.

Za pomocą urządzenia bez problemu wydrukujesz zarówno dokumenty, jak i zdjęcia różnych formatów (do wymiaru A3). Drukować można bezkrańcowo lub obustronnie, z prędkością prawie 28 stron na minutę i w rozdzielczości do 5 760 × 1 440 DPI.

Ogromną zaletą urządzenia jest system zbiorników, który można łatwo i bez zabrudzeń dodać. EPSON EcoTank L7180 drukuje do 1500 zdjęć 10 x 15 cm lub taką samą liczbę kolorowych dokumentów za jednym razem. Atramenty - CMYK i czarny fotograficzny - już częścią dostawy. Długa żywotność mechanizmu drukującego oparta jest na trzyletniej gwarancji.

Drukarka obsługuje Wi-Fi i karty pamięci oraz może drukować z pamięci masowej w chmurze lub urządzeń mobilnych. Można nim sterować między innymi z dotykowego wyświetlacza LCD. Oferuje również inne funkcje, w szczególności skanowanie dokumentów w wysokiej jakości (1200 × 2400 DPI).

Możesz kupić wkłady zamienne do EPSON EcoTank L7180 za 78,48 pod tym linkiem.

Główne zalety:

 • wyjątkowo wysoka rozdzielczość druku,
 • obsługa formatu A3
 • druk na papierze do 300 g / m2.

Główne wady:

 • stosunkowo mała pojemność podajnika papieru (tylko 100 arkuszy),
 • niska prędkość druku w najwyższej jakości,
 • większe wymiary przestrzenne (ze względu na wsparcie formatu A3).

Najlepsza drukarka ze skanerem płaskim: BROTHER MFC-L9570CDW

7 L

Zalecana objętość druku: 6 000 str./miesiąc

Dodatkowe funkcje: kolorowe skanowanie (do 19 200 DPI) i kopiowanie (do 1 200 × 600 DPI)

Kolor druku: kolorowa (laser)

Drukarka BROTHER MFC-L9570CDW posiada płaski skaner o rozdzielczości do 19200 DPI i będzie używana głównie przez biura, które potrzebują cyfrowej archiwizacji dokumentacji fotograficznej.

Urządzenie przyda się również w każdym innym miejscu pracy, gdzie potrzebne jest szybkie i wysokiej jakości skanowanie dokumentów i grafiki.

Urządzenie bez problemu radzi sobie ze skanowaniem dwustronnym - z prędkością do 100 arkuszy na sekundę. Wyposażona jest w automatyczny podajnik dokumentów o pojemności 80 stron A4.

Nie zalegają też parametry drukowania: BROTHER MFC-L9570CDW drukuje do 31 stron na minutę przy rozdzielczości 2400 × 600 DPI. Podobnie jak w przypadku skanowania, możesz drukować obustronnie; w skład dostawy wchodzą tonery o wydajności do 6500 stron.

Druk i inne funkcje można zamknąć kodem bezpieczeństwa; urządzenie oferuje możliwość integracji sieciowej oraz możliwość sterowania z kolorowego wyświetlacza o przekątnej 17,6 cm. Jest to rodzaj bezprzewodowego druku ze smartfona, tabletu lub laptopa (aplikacja Brother) za pomocą WiFi lub Bluetooth.

Pod tym linkiem można kupić wkłady zamienne do drukarki BROTHER MFC-L9570CDW za jedyne 114,98 zł.

Główne zalety:

 • rozdzielczość skanera do 19 200 × 19 200 DPI (ulepszona programowo)
 • szybki podajnik skanera (do 100 stron na minutę dwustronnie).

Główne wady:

 • przetwarzanie bardziej wymagających zadań jest nieco dłuższe niż w przypadku konkurencyjnych urządzeń,
 • zespół bębna zmienia się dla wszystkich kolorów (jest to jedna część) i przy złym stosunku druku kolorowego do czarno-białego niedługo się zużyje,,
 • aplikacja do druku mobilnego nie jest przyjazna dla użytkownika.

Najlepszy tani sprzęt: HP Deskjet Ink Advantage 3788

8 L

Zalecana objętość druku: do 200 str./miesiąc

Dodatkowe funkcje: skaner przelotny, drukowanie zdjęć

Kolor druku: kolorowa (tusz)

Drukarka atramentowa HP Deskjet Ink Advantage 3788 to jedno urządzenie do drukowania w domu - można kupić już za 249zł. Uprzedzenia dotyczące taniego (a zatem niezbyt funkcjonalnego) sprzętu nie dotyczą tej drukarki; w internecie HP Deskjet Ink Advantage 3788 ma przyzwoite 93%.

Drukarka nadaje się do okazjonalnego drukowania dokumentów, np. Jeśli masz w domu dzieci w wieku szkolnym. Zalecane obciążenie robocze wynosi od 50 do 200 stron miesięcznie (przy pokryciu 5%), przy maksymalnym obciążeniu 1000 arkuszy A4.

HP Deskjet Ink Advantage 3788 drukuje do 8 czarno-białych stron A4 lub 5,5 kolorowego arkusza z szybkością 1200 DPI na minutę. Urządzenie umożliwia również drukowanie z urządzenia mobilnego; jest świetna aplikacja na iOS i Androida.

Drukarka jest bardzo kompaktowa; w zależności od tego, czy jest rozłożony, czy złożony, urządzenie mierzy tylko od 76 × 127 do 216 × 356 mm. Ogromnym atutem urządzenia wkłady, w których znajduje się głowica drukująca. Nawet jeśli nie jest używany przez długi czas, wystarczy wymienić wkład, a urządzenie drukuje jak nowe.

HP DeskJet Ink Advantage 3788 to wielofunkcyjne urządzenie, które poradzi sobie z papierem fotograficznym (10x15 cm) i nadrukiem zdjęć. Jest również wyposażony w prosty skaner przełączający; ze względu na cenę całego aparatu, uzyskane skany nie należą do szczytowej, ale do podstawowego zastosowania skaner wystarczy.

Na TonerPartner.pl oferujemy także wkładki zapasowe, które od 60,80 można kupić TUTAJ.

Główne zalety:

 • mały rozmiar drukarki
 • dostępne w wielu kolorach,
 • głwica drukująca jest częścią wkładu.

Główne wady:

 • tylko monochromatyczny wyświetlacz informacyjny,
 • prosty skaner przelotny,
 • niska prędkość drukowania.

Jakość za rozsądne pieniądze: Canon PIXMA TS8350

9 L

Zalecana objętość druku: 500 str./miesiąc

Dodatkowe funkcje: skanowanie i kopiowanie (rozdzielczość do 2 400 DPI)

Rodzaj druku: kolorowy druk (rozdzielczość do 1 200 DPI)

Canon PIXMA TS8350, który można kupić za jedyne 269 zł, praktycznie nie ma konkurencji w swoim poziomie cenowym. Ucieszy klientów świetnym designem, gadżetami technicznymi i wysoką jakością druku.

Drukarka jest wyposażona w zmotoryzowaną tacę wyjściową, która mieści do 100 arkuszy zwykłego papieru. Drukarka Canon PIXMA TS8350 wykorzystuje czarny atrament pigmentowy o dużej pojemności (XXL) do drukowania dokumentów (z prędkością do 15 czarno-białych stron na minutę), dzięki czemu nie marnuje kolorowego atramentu podczas drukowania dokumentów tekstowych.

Urządzenie specjalizuje się w druku zdjęć i prac graficznych. Drukarka posiada przegródki na 6 kolorowych tuszy. Oprócz wkładów czarnych pigmentowych, klasycznych czarnych, cyjan, magenta i żółtych, drukarka posiada również gniazdo na niebieski tusz fotograficzny, dzięki czemu trudno odróżnić wydrukowane obrazy od tych z foto kiosków.

Canon PIXMA TS8350 może wydrukować do 10 kolorowych stron A4 na minutę. Oczywiste jest drukowanie bez obramowania lub dwustronne, rozdzielczość wydruku można ustawić nawet do 1200 DPI.

Dodatkowo urządzenie jest wielofunkcyjne, dzięki czemu nie ma problemu z kopiowaniem czy skanowaniem (do 2400 DPI). Oba zadania można zautomatyzować; drukarka zawiera podajnik na 99 arkuszy. Możesz sterować drukarką z czytelnego ekranu dotykowego, za pomocą tabletu lub smartfona lub komputera przez złącze USB.

Możesz kupić wymienne kasety do Canon PIXMA TS8350 za jedyne 57,90 pod tym linkiem.

Główne zalety:

 • wykorzystuje niebieski fotograficzny do drukowania zdjęć o wysokiej jakości,
 • wszechstronność,
 • nowoczesny ekran dotykowy.

Główne wady:

 • jakość druku kolorowego zależy od jakości papieru.
 • czarno-białe kopie nie zbyt dobre,
 • papier włożony do zasobnika wejściowego nie jest przykryty.

Drukarka kolorowa z wysokiej jakości skanerem stretch: BROTHER MFC-L8690CDW

10 L

Zalecana objętość druku: 4 000 str./miesiąc

Dodatkowe funkcje: kolorowe skanowanie (z zestawem rozszerzającym do 19 200 DPI) i kopiowanie

Kolor druku: kolorowa (laser)

Wymagania dotyczące drukarek biurowych często skurczyły się do maksymalnej wydajności drukowania przy minimalnych kosztach”.

Te wymagania spełnia BROTHER MFC-L8690CDW - i dodaje kilka dodatkowych funkcji. Drukarka jest doskonale wyposażona do pracy w średnim biurze: Urządzenie drukuje do 31 arkuszy na minutę (czarno-białe i kolorowe), przy maksymalnym miesięcznym obciążeniu 40 000 arkuszy.

O dużej szybkości drukarki świadczy sam podajnik wejściowy, który mieści do 300 arkuszy (można go rozszerzyć do 1050 arkuszy). Zalecane miesięczne obciążenie wynosi od 500 do 3000 arkuszy i można je również wydrukować na papierze formatu A5 lub A6.

Rozdzielczość drukowania i skanowania wynosi do 2400 DPI, rozdzielczość skanera można zwiększyć programowo nawet do 19200 DPI. Jednoprzebiegowy, dwustronny skaner wyposażony jest w automatyczny podajnik dokumentów (ADF) o wydajności 50 arkuszy i skanuje do 28 stron na minutę w trybie ekspresowym (1200 × 600 DPI).

Możesz sterować drukarką za pomocą dotykowego ekranu LCD o przekątnej 9,3 cm, za pośrednictwem komputera (kabel USB) lub bezprzewodowo - ze smartfona, tabletu lub laptopa.

Ogromną zaletą urządzenia jest możliwość zabezpieczenia nadruku kodem PIN (Secure Function Lock 3.0). Dołączone wkłady, które mogą wydrukować do 1800 stron. Możesz kupić wymienne wkłady do BROTHER MFC-L8690CDW od 84,78 zł.

Głowne zalety:

 • krzepkość,
 • bardzo szybki skaner dwustronny,
 • pełna łączność i bezpieczeństwo sieci.

Główne wady:

 • konfiguracja skanowania do wiadomości e-mail jest nieproporcjonalnie złożona.
 • zespół bębna zmienia się dla wszystkich kolorów (chodzi o jeden odcinek) i przy złym stosunku druku kolorystycznego do czarno-białego może być zużyta zbyt wcześnie,
 • aplikacje do druku mobilnego sprawiają niezbyt dobre wrażenie.

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami

Żadna z prezentowanych drukarek nie spełnia Twoich potrzeb? Chętnie doradzimy w wyborze. Napisz do nas przez formularz kontaktowy lub napisz do nas na adres info@tonerpartner.pl.

Bądź jako pierwszy
Najnowsze informacje o nowościach i promocjach bezpośrednio na Twój e-mail.
Darmowy transportdla zarejestrowanych klientów od 149zł
Doręczenie na drugi dzieńJesteśmy naprawdę szybcy
Dożywotnia gwarancja na wkładyPo prostu wierzymy w nasze towary
Gwarancja na uszkodzenie drukarkiJeśli coś się stanie, zajmiemy się tym