Aplikacja do drukowania z iPhone'a - 3 + 7 aplikacji, z których możesz korzystać

12. 4. 2021

12. kwietnia 2021, 10:00 | Chcesz wydrukować zdjęcia lub dokumenty z telefonu, ale nie wiesz, jak to zrobić? W tym artykule przedstawiamy listę najlepszych aplikacji do drukowania z iPhone'a - włącznie z instrukcjami, jak drukować.

Lista aplikacji do drukowania z iPhone'a

  • AirPrint (natywna aplikacja iOS),
  • PrinterPro,
  • Print Share,
  • aplikacje producentów drukrek.

Podstawowym warunkiem drukowania z iPhone'a jest połączenie drukarki i telefonu przez sieć WiFi. Jeśli Twoje urządzenie drukujące nie ma połączenia Wi-Fi, nie rozpaczaj. Nadal możesz drukować przez Bluetooth z urządzenia z systemem Android lub przewodowe połączenie sieciowe z komputera.

AirPrint

Cena: za darmo

Urządzenia mobilne Apple wyposażone w AirPrint od producenta, który jest w pełni wystarczający do większości zadań drukowania. Warunkiem wstępnym drukowania jest kompatybilność drukarki - listę obsługiwanych drukarek i serwerów wydruku można znaleźć pod tym linkiem (Apple aktualizuje co miesiąc).

Jeśli chcesz wydrukować określony dokument lub zdjęcie, kliknij ikonę udostępniania, a następnie „drukuj”. Następnie wybierz drukarkę, wprowadź liczbę kopii i zakres drukowania, a następnie kliknij „drukuj” (prawy górny róg).

21-nahled2.jpg

Dzięki AirPrint możesz także drukować z niektórych aplikacji (muszą obsługiwać możliwość drukowania). Zadania do druku wyświetla się w przełączniku aplikacji - druk można też anulować.

Printer Pro

Cena: 6,99 $

Printer Pro to jedna z najlepszych alternatyw, jeśli Twoja drukarka nie ma technologii AirPrint. Pozwala drukować praktycznie wszystkie możliwe pliki: dokumenty tekstowe, e-maile, zdjęcia, strony internetowe itp.

Procedura druku aplikacji Print Pro:

  1. Otwórz Print Pro i wybierz dokument, który chcesz wydrukować.
  2. Ustaw parametry zadania drukowania (rozmiar i orientacja papieru, stosunek drukowanego dokumentu do rozmiaru arkusza, liczbę stron na papier i liczbę kopii), wybierz drukarkę i naciśnij „Drukuj” w prawym górnym rogu.
3-nahled2.png

Aplikację PrinterPro pobierz tutaj.

Print n Share

Cena: 6,99 $

Print n Share to jedna z najpopularniejszych aplikacji do drukowania dokumentów, e-maili i zdjęć z iPhone'a.

Aplikacja posiada szereg zaawansowanych funkcji - umożliwia między innymi konwersję stron internetowych i różnego rodzaju dokumentów do formatu PDF i drukowanie z chmury lub bezpośrednio z poczty e-mail. Strony internetowe mogą być drukowane jako dokumenty („Print from adress“) lub jako screen ekranu („Print from screen“).  Możesz także udostępniać pliki za pomocą opcji Print n Share.

Jak postępować podczas drukowania?

  1. Otwórz dokument, który chcesz wydrukować, i kliknij ikonę udostępniania w prawym górnym rogu. Z rozwiniętych opcji wybierz „Open in Print n Share”. Jeśli nie widzisz tej opcji, a masz zainstalowaną aplikację, kliknij „Open in“ i wybierz Print n Shre z listy oferowanych aplikacji.
  2. Alternatywnie możesz drukować bezpośrednio z aplikacji. W menu wybierasz typ pliku, który chcesz wydrukować - możesz wybrać przyciski „Files” (dokument tekstowy), „E-mail”, „Camera” (drukowanie właśnie wykonanego zdjęcia), „Web pages” (strony internetowe), „Contacts” (druk kontaktów zapisanych w telefonie) i „Images” (zapisane zdjęcia).
  3. W oknie „Printer Options” wybierz drukarkę, z której chcesz drukować, wybierz liczbę kopii i kliknij przycisk „Print” (drukuj).

Aplikację Print Share pobierz tutaj.

Wskazówka: wydrukuj zdjęcia z iPhone'a na przenośnej drukarce 
Zwykły papier nie pasuje do zdjęć. Chcąc wydrukować zdjęcia z wakacji lub uroczystości, lepiej sięgnąć po przenośną drukarkę. Działają na zasadzie druku termicznego, a powstałe zdjęcia nie do odróżnienia od zdjęć z kiosku fotograficznego.
Zobacz takže artykuł: Drukuj zdjęcia w dowolnym miejscu i czasie: 4 wskazówki dotyczące drukarek przenośnych i kieszonkowych.

Aplikacje producentów drukarek

Aplikacje do drukowania na smartfony oferują również producenci drukarek. Ich zaletą jest kompatybilność ze wszystkimi modelami producenta (przy założeniu możliwości połączenia przez Wi-Fi) oraz bezpłatne pobieranie. Jednak jakość jest często wątpliwa - w niektórych aplikacjach użytkownicy narzekają na częste awarie lub słabą obsługę

Proces drukowania jest w zasadzie taki sam, jak w przypadku innych aplikacji; po uruchomieniu wybierz plik, który chcesz wydrukować, wybierz liczbę kopii, wybierz drukarkę i wydrukuj dokument lub zdjęcia.

Bądź jako pierwszy
Najnowsze informacje o nowościach i promocjach bezpośrednio na Twój e-mail.

Podobne artykuły

Drukuj zdjęcia w dowolnym miejscu i czasie: 4 wskazówki dotyczące drukarek przenośnych i kieszonkowych

Powoli kończy się sezon na aparaty kompaktowe. Porównywalne zdjęcia robimy bowiem z przeciętnym smartfonem. Miejsce, które zajmuje w...

4. 5. 2020  Przeczytaj cały artykuł »

Transport od 13.90 zł

do paczkomatu

Dostawa w ciągu 48 godzin

Jesteśmy naprawdę szybcy

Masz z nami czas

Możesz zwrócić towar w ciągu 30 dni

Nagrodzimy Cię

Za każdy zakup otrzymasz punkty lojalnościowe